Інтерфейс користувача

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Перейти до: навігація, пошук

Інтерфе́йс користувача́ (дружній інтерфейс) — засіб зручної взаємодії користувача з інформаційною системою.

ІНТЕРФЕЙС КОРИСТУВАЧА

Інтерфейс користувача операційної системи. Елементи інтерфейсу Windows XP. Інтерфейс Windows XP є графічним. Найхарактерніші риси інтерфейсу такі: Усі об'єкти ОС (програми, файли, документи, пристрої тощо) зображуються значками; Дії користувача з об'єктами на комп'ютері імітують його дії з матеріальними об'єктами: їх можна вибрати, переміщувати, відкривати, розташовувати в певному порядку тощо; З об'єктами працюють у вікнах; Користувач подає команди переважно за допомогою миші, а не клавіатури, вибираючи об'єкти (кнопки, меню, значки) на екрані. Основні елементи інтерфейсу:

-робочий стіл;

-панель завдань;

-головне меню;

-вікна програм і папок;

-діалогові вікна;

-значки програм,документів,папок і ярликів.

Робочий стіл

Робочий стіл Windows XP – основне вікно в інтерфейсі операційної системи, яке займає весь екран та розташовується над усіма іншими вікнами. Він подібний до звичайного робочого столу, на якому замість книжок, журналів та різного канцелярського приладдя розташовано значки – стилізовані зображення системних засобів, папок, документів, програм або інших ярликів (невеликих файлів, що зв'язані з іншими об'єктами). Основні елементи інтерфейсу.


Записати.PNGПанель завдань.

Призначення панелі завдань – спростити перехід від однієї запущеної програми до іншої, відображати важливу системну інформацію (наприклад, поточнийчас, мову введення тексту), а також полегшити виконання найуживаніших операцій.У лівій частині панелі завдань є кнопка ”Пуск”, призначена для відкриття головного меню. Поруч розміщені кнопки, що відповідають вікнам відкритих програм, а праворуч від них – область сповіщень із кількома значками: годинника, мережного з'єднання, мови введення тексту тощо. На панелі завдань можуть відображатися одна чи кілька панелей інструментів, де зібрано кнопки запуску найуживаніших програм. Щоб побачити назви цих панелей, потрібно клацнути панель завдань правою кнопкою миші та вибрати в контексному меню команду Панелі інструментів.

Головне меню

Меню – перелік команд, який відображується на екрані монітора і дозволяє користувачеві вибрати потрібний варіант дій. У Windows XP головне меню має заголовок, де відображується ім'я користувача, який зараз працює із системою. Це меню складається із двох частин. У лівій містяться посилання на програми, які найчастіше запускає користувач. Система автоматично відстежує частоту викликів програм і оновлює цей список. Внизу розташоване підменю Усі програми з переліком встановлених на комп'ютері програм. Праворуч у головному меню відображено команди для доступу до папок Мої документи, Мої малюнки, Моя музика, Мій комп'ютер, Мережне оточення, Принтери і факси. В ньому подано ще і такі елементи:Мої останні документи, Панель керування, Вибір програм за замовчуванням, Підключення, Довідка та підтримка, Знайти, Виконати, Завершення сеансу, Завершення роботи.


Записат87и.PNGСистемне меню та рядок меню.

Системне меню відкривається після клацання мишею значка на лівому краю заголовка вікна. Рядок Головного меню програми розташований безпосередньо під заголовком вікна. Набір меню в цьому рядку в кожній програмі свій. У меню зібрані команди, призначені для виконання певного завдання. У програмах Microsoft Office 2007 пункти головного меню у вигляді вкладок і мають свій набір панелей інструментів. За8писати.PNGЕлементи інтерфейсу користувача. Розширений режим — цей параметр вмикає та вимикає розширений режим. Розширений режим придатний для досвідчених користувачів. У цьому режимі доступно більше параметрів та інструментів, але він потребує більше часу для настроєння програми. Графічний інтерфейс користувача — скористайтеся цим прапорцем для переключення між графічним вікном ESET та стандартним макетом вікна. Показувати меню у стандартному режимі — вмикає або вимикає відображення меню на верхній панелі програми у стандартному вигляді. Показувати меню у розширеному режимі — вмикає або вимикає відображення меню на верхній панелі програми в розширеному режимі. Показувати стартовий екран під час запуску — зніміть цей прапорець, щоб вимкнути відображення заставки під час запуску. Використовувати стандартне меню — якщо встановлено цей прапорець, програма відображатьєся у стандартному режимі. Показувати назви кнопок — дозволяє відображати тільки значки або значки з текстом, що описує функцію. Вибирати активний елемент управління — якщо встановлено цей прапорець, активні пункти меню виділяються (рамкою). Ефекти Використовувати анімовані елементи управління — цей параметр дозволяє вмикати або вимикати анимований інтерфейс та встановлювати швидкість анімації. Використовувати анімовані значки для індикації виконання — якщо виконується будь-яка операція, анимовані значки відображаються у вікні. Використовувати звуковий сигнал — якщо виявлено вірус, програма подає звукове попередження.

Джерела інформації

Інтерфейс користувача

[1]

Дивіться також

Інтерфейс користувача

Інтерфейс користувача

Інтерфейс користувача

Інтерфейс користувача

Операційна система