Аккаунт

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Перейти до: навігація, пошук

Обліковий запис

Обліковий запис - запис, що містить відомості, які користувач повідомляє про себе деякій комп'ютерній системі. Як синоніми можуть використовуватися сленгові терміни акаунт і еккаунт, від англ. account - обліковий запис, особистий рахунок, (рідко) бюджет. Також іноді помилково використовується термін логін

Account3.JPG

Зміст облікового запису

Обліковий запис, як правило, містить відомості необхідні для ідентифікації користувача при підключенні до системи, інформацію для авторизації та обліку. Це ім'я користувача і пароль (або інший аналогічний засіб аутентифікації - наприклад, біометричні характеристики). Пароль або його аналог, як правило, зберігається в зашифрованому або хешірованном вигляді (з метою його безпеки). Для підвищення надійності можуть бути, поряд з паролем, передбачені альтернативні засоби аутентифікації - наприклад, спеціальний секретний питання (або декілька питань) такого змісту, що відповідь може бути відомий тільки користувачеві. Такі питання і відповіді також зберігаються у вашому профілі. Обліковий запис може містити також додаткові анкетні дані користувача: ім'я, прізвище, по батькові, псевдонім (нік), стать, національність, расову приналежність, віросповідання, групу крові, резус-фактор, вік, дату народження, адресу електронної пошти, домашня адреса, робоча адреса, номер домашнього телефону, номер робочого телефону, номер стільникового телефону, номер ICQ, Skype ідентифікатор, нік в IRC, інші контактні дані систем обміну миттєвими повідомленнями, адресу домашньої сторінки або блогу в Павутині чи інтранеті, відомості про хобі, про коло інтересів, про сім'ю, про перенесені хвороби, про політичні переваги, про культурні переваги, про вміння спілкуватися іноземними мовами, про принесених обітниці, і так далі. Конкретні категорії даних, які можуть бути внесені в таку анкету, визначаються творцями і адміністраторами системи.

Обліковий запис може також містити одну або декілька фотографій або аватар користувача. Реєстрація користувача також може враховувати різні статистичні характеристики поведінки користувача в системі: давність останнього входу в систему, тривалість останнього перебування в системі, адреса використаного при підключенні комп'ютера, інтенсивність використання системи, сумарна і питома кількість певних операцій, зроблених у системі, і т.д.

Список використаних джерел

http://ru.wikipedia.org/wiki/Аккаунт

http://windows.microsoft.com/ru-RU/windows-vista/What-is-a-user-account

Корисні посилання

http://windows.microsoft.com/ru-RU/windows-vista/User-accounts-frequently-asked-questions

http://help.yahoo.com/l/ru/yahoo/mail/classic/account/index.html

http://www.danshin.ms/2009/11/blog-post_20.html

Аккаунт.jpg Аккаунт потрібен нам, коли ми проходимо реєстрацію де-небудь в Інтернеті (чаті, форумі і т.д.). аккаунт - це профіль, де зберігається персональна инфа користувача для входу на сайт.