Браузер

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
(Перенаправлено з Броузер)
Перейти до: навігація, пошук

Що таке браузер?

Googlechrome.jpg
Браузер (англ. browser МФА: [ˈbraʊ̯zɚ] бра́узер — переглядач), також броузер[1], оглядач, (веб-)переглядач — програмне забезпечення для комп'ютера або іншого електронного пристрою, як правило, під'єднаного до Інтернету, що дає можливість користувачеві взаємодіяти з текстом, малюнками або іншою інформацією на гіпертекстовій веб-сторінці. Тексти та малюнки можуть містити посилання на інші веб-сторінки, розташовані на тому ж веб-сайті або на інших веб-сайтах. Веб-переглядач з допомогою посилань дозволяє користувачеві швидко та просто отримувати інформацію, розміщену на багатьох веб-сторінках.

3.png

Відповідь на питання,питання що таке браузер Ви вже знаєте ... а якщо б не знали, то й не бачили б дану сторінку у себе в браузері.

А от якщо серйозно, то браузер - це спеціальна програма, що дозволяє переглядати вміст мережі Інтернет. Вона дозволяє отримати доступ до всіх інформаційних ресурсів мережі. Слово походить від англ. browse - переглядати, гортати. За допомогою браузера можна переглядати і завантажувати картинки, звукові і відеофайли, різноманітну текстову інформацію (електронні книги, новини, журнали, анекдоти) і т.д.

Браузер (англ. browser МФА: [ˈbraʊ̯zɚ] бра́взер — переглядач), також переглядач, веб-переглядач, броузер[1] (англ. browser МФА: [ˈbraʊ̯zɚ] бра́взер — переглядач) — програмне забезпечення для комп'ютера або іншого електронного пристрою, як правило, під'єднаного до Інтернету, що дає можливість користувачеві взаємодіяти з текстом, малюнками або іншою інформацією на веб-сторінці. Тексти та малюнки можуть містити посилання на інші веб-сторінки, розташовані на тому ж веб-сайті або на інших веб-сайтах. Веб-переглядач з допомогою посилань дозволяє користувачеві швидко та просто отримувати інформацію, розміщену на багатьох веб-сторінках.

Існує безліч браузерів від різних виробників, але левову частку на ринку займає браузери Internet Explorer, Firefox, Opera, а також набирає популярність останнім часом Chrome. lang-en browser МФА [бра́взер] — переглядач — програмне забезпечення для комп'ютера або іншого електронного пристрою, як правило, під'єднаного до Інтернет, що дає можливість користувачеві взаємодіяти з текстом, малюнками або іншою інформацією на веб-сторінці. Тексти та малюнки можуть містити посилання на інші веб-сторінки, розташовані на тому ж веб-сайті або на інших веб-сайтах. Веб-переглядач з допомогою посилань дозволяє користувачеві швидко та просто отримувати інформацію, розміщену на багатьох веб-сторінках.

Браузери постійно розвивалися з часів зародження Всесвітньої павутини, і з її зростанням ставали все більш важливою програмою типового персонального комп'ютера. Сьогодні браузер - комплексне додаток для обробки і виведення різних складових веб-сторінки, і для надання інтерфейсу між веб-сайтом і його відвідувачем. Думаю ця інформація буде корисною для користувачівя

Принцип роботи

Веб-переглядач під’єднується до сервера HTTP, отримує з нього документ і форматує його для представлення користувачеві або намагається викликати зовнішню програму, яка це зробить, залежно від формату документа. Формати документа, які веб-переглядач повинен представляти без допомоги зовнішніх програм, визначає World Wide Web Consortium (скорочено WWW). До них належать формати текстових документів HTML та XHTML, а також найпоширеніші формати растрової графіки GIF, JPEG та PNG (останній — розробка W3C). Якщо ви читаєте цей текст з екрана монітора, то в даний момент ви користуєтесь веб-переглядачем.

Адресування сторінок відбувається за допомогою Універсального покажчика ресурсів URL (Uniform Resource Locator, RFC 1738), який інтерпретується, як адреса, що починається з http: для протоколу HTTP. Багато навігаторів також підтримують інші типи URL та їх відповідні протоколи, як, наприклад, gopher: для Gopher protocoGopher support in Web browsers Gopher (ієрархічний протокол гіперпосилань), ftp: для протоколу перенесення файлів FTP, rtsp: для Протоколу потоків реального часу RTSP, та https: для HTTPS (HTTP Secure, що розширює HTTP за допомогою Secure Sockets Layer SSL або Transport Layer Security TLS).

Популярні переглядачі

Сьогодні є ціла низка програм для навігації в Інтернет. Найпопулярніші з них: Microsoft Internet Explorer,Mozilla Firefox, Google Chrome, Safari, Opera. Кожний переглядач має свої відмінності в інтерпретації гіпертексту, що пов’язано з різною реалізацією рушіїв відображення та створенням пропрієтарних тегів для розширення можливостей стандартного HTML. Так, один текст може бути відтворено по різному в Internet Explorer та Mozilla Firefox. Багато Інтернет-сервісів оптимізують свої сторінки під один стандарт, віддаючи повагу одному переглядачу (приклад Flickr з Mozilla Firefox). Найпершим веб-переглядачем був Mosaic.

Переглядачі спеціального призначення

Є спеціальні веб-переглядачі, вбудовані у відносно прості моделі мобільних телефонів, які орієнтовані на спеціально спрощений текстовий формат WML, проте сучасні моделі спроможні показувати також HTML та XHTML.

Існують також браузери, що можуть відтворювати лише текстову інформацію, напр. lynx, такі переглядачі інколи використовуються, коли відсутній доступ до графічне середовище графічного середовища і роботу обмежено командний рядок командним рядком.

У пошуках українського терміна

Merriam Webster дає декілька означень lang-en browser, найближчими з яких по змісту є два:

  • to look over casually : skim
  • a) to skim through a book reading passages that catch the eye b) to look over or through an aggregate of things casually especially in search of something of interest

які відповідають ref Англо-український словник Подвезько, Балла українським:

  • (skim) нашвидку прочитати; перегорта́ти (книжку)
  • підшу́кувати, перегляда́ти (look over), та (look through) передивля́тися щось

Тому найпоширенішими варіантами перекладу є:

  • браузер
  • (веб-)переглядач

Альтернативним запропонованим перекладом був (веб)-навігатор, мабуть, через аналогію романтики плавання під вітрилами, але цей варіант не набув поширення, можливо частково через те, що в той час існував переглядач Netscape Navigator, назва якого вносила неоднозначність, до того ж який тоді ще й швидко втрачав популярність.

Mozilla Firefox Firefox 3

Mozilla Firefox 3 5 3 RC1-1.png

Firefox 3, як і всі сучасні веб-браузери, підтримує роботу з вкладками, блокує непрохану рекламу, є одним з найбільш безпечних браузерів для перегляду інтернет-сторінок. Firefox може також працювати з RSS-стрічками. До нього існують сотні доповнень та тем оформлення, котрі дозволять вам налаштувати програму для своєї зручності, а веб-перегляд зробити максимально надійним. Зустрічайте третю версію популярного браузеру, з сотнями покращень та доповнень. Тепер веб-серфінг ще зручніший!>> Скачати з сайту Mozilla

Internet Explorer Internet Explorer 7

1224513382 internet-explorer.png

Наступна версія Internet Explorer. В ній перероблений інтерфейс, додана можливість роботи з вкладками (Tabs), виправлені численні проблеми у безпеці програми. >> Скачати з сайту Microsoft

Opera Opera 9

23400.jpg

Окрім зручності та безпеки цей браузер славиться тим, що є одним з найшвидших, а також відзначається невибагливістю до потужності вашого комп'ютера. Opera вміє працювати з вкладками, RSS-потоками, має вбудований торрент-клієнт, а також надає багато можливостей персоналізувати ваш перегляд інтернет-сайтів. >> Скачати з сайту Opera

Safari
Safari 0.png

Safari - браузер від компанії Apple, легкий та зручний в користуванні. Як і решта сучасних браузерів, підтримує все необхідне для роботи з інтернетом - RSS, блокування реклами, автозаповнення форм, та інше. >> Скачати з сайту Apple

WAP-браузер

WAP-браузер браузер, що працює зі спеціалізованими сайтами, призначеними для мобільних пристроїв, по протоколу WAP. Текст сайтів, оброблюваних WAP-браузерами, може бути розмічений за допомогою WML (WAP 1.x) або XHTML Mobile Profile (WAP 2.x).

У наладонниках і смартфонах часто використовуються браузери, здатні приймати також стандарти розмітки HTML, XHTML і CHTML.

Зазвичай WAP-браузер використовується в стільникових телефонах, що працюють на закритій операційній системі, тому буває жорстко зашитий в ПЗУ телефону.

Прикладом WAP-браузера для інших платформ (Windows, Pocket PC) може служити WinWAP.

Для перегляду WAP-сайтів, крім WinWAP можна також використовувати й інші програми: R380s WAP Emulator 2.0 - емулює телефон (з можливістю виходу на WAP-сайти), Klondike WAP Browser 1.5 - перегляд WAP-сайтів, M3Gate 0.5 - перегляд WAP-сайтів.

Як WAP-сервера звичайно використовується Apache 2.0.50 або WAP3GX Gateway 2.16. Цікаві факти

Джерела