Використання розширеного фільтра в електронних таблицях

Тема. Використання розширеного фільтра в електронних таблицях.

Мета: розглянути теоретичні питання щодо використання розширеного фільтра; скласти алгоритм застосування розширеного фільтра в електронних таблицях; визначити можливості розширеного фільтра при обробці даних; навчити учнів використовувати розширений фільтр в електронних таблицях.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

.

1. Організаційний момент.

Вітання, перевірка присутніх. Пояснення ходу уроку.

2 . Перевірка та актуалізація знань

На минулих уроках ви розглянули використання Автофільтра в електронних таблицях. Зараз ми пригадаємо основні поняття. Спочатку ви самостійно встановите відповідність між терміном і його визначенням (картка).

Картка

Встановити відповідність між термінами та визначеннями

3.Мотивація навчальної діяльност

Вправа 1. Відібрати з таблиці На урок всіх учнів із прізвищем, яке починається з літери К.

Вправа 2. Відібрати з таблиці тих, хто захоплюється комп'ютерами або футболом.

4. Вивчення нового матеріалу

Отже, на сьогоднішньому уроці ми вивчимо, як використовують Розширений фільтр в електронних таблицях, складемо алгоритм роботи з ним. Після цього ви виконаєте на комп'ютері практичне завдання на застосування розширеного фільтра в MS Excel. Запишіть тему уроку в зошити. Застосування розширеного фільтра розглянемо на прикладі списку учнів школи. Розширений фільтр — це зручний інструмент у MS Excel, що дає змогу вибрати за кількома критеріями дані з таблиці та вивести відфільтровані записи в будь-який діапазон комірок робочого аркуша.

Для застосування розширеного фільтра необхідно:

1. Створити як мінімум три порожніх рядки перед списком (або після списку).

2. В один із вставлених порожніх рядків увести імена стовпців, за якими слід відфільтрувати список (при використанні критеріїв порівняння, назви яких повинні бути ідентичними до імен стовпців, що перевіряються).

3. У рядки, розташовані під рядком з назвою стовпців, що перевіряються, увести критерії, за якими слід виконати перевірку.

4. Активізувати будь-яку комірку первинної таблиці та виконати команди Дані / Фільтр / Розширений фільтр.

Рядок заголовку при застосуванні розширеного фільтра ОБОВ'ЯЗКОВИЙ.

Значення перемикачів і полів вікна Розширений фільтр

Безымянный1.jpg

Перемикач Фільтрувати список на місці приховує рядки, які не відповідають зазначеному критерію. Перемикач Скопіювати результати до іншого розташування копіює відфільтровані дані на інший робочий аркуш або на інше місце на тому ж робочому аркуші. Поле Вихідний діапазон визначає інтервал, який містить список, що підлягає фільтрації. Поле Діапазон умов визначає інтервал комірок на робочому аркуші, який містить необхідні умови. Поле Діапазон для результату визначає інтервал комірок, у який копіюються рядки, що відповідають визначеним умовам. Це поле активне тільки в тому випадку, якщо обрано перемикач Скопіювати результати до іншого розташування. Опція Лише унікальні записи виводить лише рядки, що відповідають критеріям і не містять елементів, які повторюються. Якщо інтервал критеріїв не визначено, то всі рядки зі списку, що містять дублікати, будуть приховані. Логічні оператори І, АБО Для об'єднання критеріїв за допомогою умовного оператора І потрібно зазначити їх в одному рядку, а для об'єднання критеріїв за допомогою умовного оператора АБО слід подати їх у різних рядках. Приклади умов добору розширеного фільтра. До умов добору розширеного фільтра може належати кілька умов, що накладаються на один стовпець або на кілька стовпців. Кілька умов для одного стовпця. За наявності для одного стовпця двох і більше умов відбору введіть їх безпосередньо одну під одною в окремі рядки.

5. Застосування нового матеріалу на практиці.

Відкрити робочу книгу Фільми. Створити три копії аркуша Фільми.

Для таблиці Фільми створити:

1. На першому аркуші встановити розширений фільтр для списку Фільми, обравши умовою першу літеру Назви художнього фільму «Р» на Ціну за одиницю товару: (більше 15 грн) і (менше 35 грн). Виконати два варіанти виведення відфільтрованих записів: у зону первинної таблиці та в інше місце робочого аркуша. Аркуш назвати Завдання_1.

2. На другому аркуші встановити розширений фільтр для списку Фільми, обравши умовою або Код касети 543, або всі Комедії з ціною більше 100 грн і менше 170 грн, або Кількість проданих касет — більше 30. Виконати виведення відфільтрованих записів в інше місце робочого аркуша. Аркуш назвати Завдання_2.

3. На третьому аркуші встановити розши¬рений фільтр для списку Фільми, обравши умовою або Код касети 543, або Назву магази¬ну, що починається з літери «В» і складається з 7 символів, або всі Комедії з ціною більше 100 грн і менше 170 грн. Виконати два варіанти виведення відфільтрованих записів: у зону первинної таблиці та в інше місце робочого аркуша. Аркуш назвати Завдання_3.

6. Підсумок уроку.

• Що таке розширений фільтр? • Як застосувати розширений фільтр? • Які можливості розширеного фільтра ми сьогодні вивчили? • Алгоритм застосування розширеного фільтра. Виставлення оцінок.

7. Домашнє завдання.

• Вивчити конспект.

• Створити таблицю на будь-яку тему та сформувати складену умову пошуку, застосувавши Розширений фільтр.