Вставка таблиць. Впорядкування слайдів. Графічне оформлення

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Перейти до: навігація, пошук


Тема: Вставка таблиць. Впорядкування слайдів. Графічне оформлення

Мета: навчити учнів створювати інтерактивні презентації, з додаванням таблиць і упорядковувати слайди; розвивати вміння та навички редагування та форматування слайдів;


Хід уроку

I. Повідомлення теми і мети уроку

II. Актуалізація опорних знань

• Що, крім тексту, може бути розміщене на слайдах? (графічні зображення, об’єкти мультимедіа, діаграми, таблиці, звук, та ін.)

• Які засоби використовуються для привернення уваги глядача під час перегляду презентації? (ефекти анімації)

• Як запустити PowerPoint? (Пуск - Все программы - Microsoft Office - Microsoft Office PowerPoint; за допомогою ярлика на робочому столі; за допомогою готової перезентації)


ІІІ. Вивчення нового матеріалу (міні-лекція з демонструванням послідовності дій)

1. Вставка таблиць.

1. Щоб скопіювати текст з однієї презентації до іншої, відкрийте обидві презентації та виберіть у меню Вікно команду Упорядкувати все.

2. Виділіть на слайді таблицю або фігуру, яку потрібно скопіювати, клацніть її правою кнопкою миші та виберіть команду Копіювати.

3. Перейдіть до слайда, на який слід вставити об'єкт, і вкажіть місце на слайді, куди потрібно його вставити. Клацніть слайд правою кнопкою миші та виберіть у контекстному меню команду Вставити. Якщо вставлений об'єкт має інший шаблон оформлення Шаблон оформлення. Файл, який містить стилі презентації, включаючи типи й розміри маркерів і шрифтів, розміри й розташування рамок, параметри оформлення тла, колірні схеми, зразок слайдів і додатковий зразок заголовків., ніж слайд, на який його вставлено, і бажано зберегти вихідне форматування (наприклад, початковий колір заливки фігури), перейдіть до кроку 4. В іншому разі до вставлених об'єктів буде застосовано форматування слайда, на який їх вставлено.

4. Щоб зберегти вихідне форматування об'єкта, натисніть кнопку Параметри вставки , яка з'являється під вставленим об'єктом, і в меню кнопки виберіть пункт Зберегти вихідне форматування. Якщо потрібно застосувати стилі поточного шаблона оформлення, виберіть пункт Використовувати форматування шаблона оформлення (цей пункт вибрано за замовчуванням).

Примітки:

• Якщо потрібно перемістити, а не скопіювати об'єкт, виберіть у контекстному меню замість команди Копіювати команду Вирізати.

• Якщо змінити колір заливки фігури на колір, якого немає у колірній схемі Колірна схема. Набір із восьми гармонійно підібраних кольорів, які можна застосовувати до слайдів, сторінок приміток або матеріалів для видачі. Колірна схема включає колір тла, колір ліній і тексту, а також шість інших кольорів, які сприяють підвищенню зручності читання слайда. вихідного шаблона, а потім вставити фігуру, колір заливки не зміниться.


2. Впорядкування слайдів.

У програмі Microsoft PowerPoint 2010 для впорядкування слайдів можна скористатися новою функцією «Розділи» подібно до того, як папки використовуються для впорядкування файлів. Іменовані розділи допоможуть знайти потрібну групу слайдів. Розділи можна призначати колегам для визначення обсягу їхньої роботи під час співпраці над презентацією. Якщо ви працюєте над новою презентацією, розділи можна використовувати для створення її структури за темами. Розділи можна переглядати в режимі сортувальника слайдів або у звичайному режимі, але режим сортувальника слайдів, як правило, зручніший для впорядкування та сортування слайдів за визначеними логічними категоріями.

Додавання розділу та надання йому імені:

1. У звичайному режимі або режимі сортувальника слайдів клацніть правою кнопкою миші між двома слайдами, де потрібно додати розділ.

2. Щоб змінити назву розділу на більш змістовну, клацніть правою кнопкою миші маркер Розділ без заголовка та виберіть команду Перейменувати розділ, як показано нижче.

3. Введіть змістовну назву розділу та натисніть кнопку Перейменувати (як показано нижче в розділі Перейменування розділу).


3. Графічне оформлення.

За допомогою області завдань Область завдань. Область у вікні програми Microsoft Office, яка містить часто використовувані команди. Її розташування та невеликі розміри дають змогу використовувати ці команди, не припиняючи роботу над файлами. Конструктор слайдів можна здійснювати попередній перегляд шаблонів оформлення й застосовувати їх до презентації. Шаблон може застосовуватися до всіх слайдів або лише до вибраних. В одній презентації можна використати декілька типів шаблонів оформлення. У разі застосування шаблона оформлення зразок слайдів Зразок слайдів. Головний слайд, який містить відомості про тему й макети презентації, у тому числі тло, колір, шрифти, ефекти, розміри й розташування рамок. для цього шаблона автоматично додається до презентації. Якщо використовується інший шаблон у всіх слайдах, старий зразок слайдів переноситься зразком до нового шаблона. Можна зберегти будь-яку створену презентацію як новий шаблон, доступний в області завдань Конструктор слайдів. Шаблон вмісту. Шаблон оформлення, який містить зразок тексту для кожного слайда. Текст шаблона замінюється необхідним текстом. Шаблон вмісту містить зразок слайдів і зразок заголовків. складається з елементів шаблона оформлення та запропонованого варіанта структури презентації. Шаблон вмісту застосовується на початку роботи над презентацією за допомогою майстра Майстер автовмісту. Шаблон вмісту пропонує зразки текстів для певних типів презентацій, таких як бізнес-план або завдання проекту. Можна створити власні шаблони вмісту та додати їх до майстра автовмісту. Шаблони з веб-вузлів У процесі створення презентації завжди можна використовувати готові шаблони з веб-вузла. До таких файлів можна звертатися, не виходячи з Microsoft PowerPoint. Шаблони на вузлі Microsoft.com. Додаткові зразки шаблонів Microsoft PowerPoint можна вибрати у відповідній області бібліотеки шаблонів Microsoft Office на веб-вузлі Microsoft Office Online. Шаблони згруповані за типами презентацій.


ІV. Практична робота.

Зпитання та завдання

• Для чого призначена програма PowerPoint?

• Що називають презентацією?

• Що називають слайдом?

• Якими способами можна створити слайд?

• З яких елементів може складатися слайд?

• Як у слайд увести заголовок та текст?

• Для чого готують презентації?


V. Підсумки уроку

• Для чого призначена програма PowerPoint?

• Що називають презентацією?

• Що називають слайдом?

• Якими способами можна створити слайд?

• З яких елементів може складатися слайд?

• Як у слайд увести заголовок та текст?

• Для чого готують презентації?


VI. Повідомлення д/з

Повторити основні поняття теми

Марків Сергій, І-54