Віджет

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Перейти до: навігація, пошук

Безымянный.JPG

Веб ввіджет

Веб-віджет (Widget) — представляє собою контент-модулі, що вбудовуються у веб-сторінку або у браузер. Цей тип заснований на веб-технологіях, що працюють через браузер: HTML, Flash та ін. Такі модулі існували досить давно, а віджетами їх стали називати відносно недавно. Спочатку ж слово "Віджет" означало саме міні-застосунки для десктопа (GUI Widget).

Десктоп-віджет

Десктоп-віджет - це графічний модуль, який встановлюється на робочий стіл вашого компютера. Віджети призначені як інструмент для швидкого доступу до певної інформації чи сервісів.

Походження терміну Віджет

Елемент інтерфейсу - примітив графічного інтерфейсу користувача, що має стандартний зовнішній вигляд і що виконує стандартні дії. Слово «widget» вперше фіксується в 1926 році в тому ж значенні, що і gadget — «пристосування, штуковина». Припускають, що на його форму вплинуло gadget, а відбувається він з which it — «цей, як його». Слово «Віджет» також використовується і як назва класу допоміжних міні-програм — графічних модулів, які розміщуються в робочому просторі відповідної батьківської програми і служать для прикраси робочого простору, розваги, рішення окремих робочих задач або швидкого отримання інформації з інтернету без допомоги веб-браузера.

Історія

Розробкою віджетів деякий час займалась компанія Konfabulator, що написала основний код з однойменною назвою, відома користувачам які працюють на компютерах Macintosh. Пізніше віджети стали зявлятися в операційній системі від Microsoft, яку тоді називали Longhorn. Через деякий час віджетоманія охопила світ Windows: віджети були створені для популярного застосунку для локального пошуку гугла Desktop, а компанію Konfabulator купила відома компанія Yahoo, щоб створювати персональні віджети, що підтримують її сервіси. Пізніше віджети зявилася і у веб-браузера Opera, починаючи з 9 версії.

Зараз відкритість коду дає можливість написати кожному свій віджет.

Карта Флікра - вмонтовує карту гугла з відміченими GPS координатами фотографіями в блог чи сайт.

Зовнішні посилання