Друга нормальна форма

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
(Перенаправлено з Друга нормальна формула)
Перейти до: навігація, пошук

Друга нормальна форма

Для другої нормальної форми (2НФ, 2NF) потрібно, щоб дані у всіх не ключових стовпцях повністю залежали від первинного ключа і кожного елемента (стовпця) первинного ключа, якщо ключ є складеним.Під повною залежністю розуміються те, що значення в кожному не ключовому стовпці однозначно визначається значенням первинного ключа. Якщо одне з полів не залежить від величини первинного ключа, то необхідно включити в ключ доповнювальні таблиці. Перед перевіркою на відповідність другій нормальній формі таблиця повинна бути приведена до першої нормальної форми. Друга нормальна форма дозволяє видалити більшу частину даних, що повторюються, які часто залишаються після першого етапу нормалізації .

Тобто:

  • Схема бази даних повинна відповідати вимогам першої нормальної форми.
  • Дані, що повторно з'являються в декількох колонках виносяться в окремі таблиці.

Таблиця перебуває в другій нормальній формі (2НФ), якщо вона задовольняє визначенню 1НФ і всі її поля, що не входять у первинний ключ, зв'язані повною функціональною залежністю з первинним ключем.

Друга нормальна форма використовується для нормалізації схеми бази даних.
Нормалізація схеми бази даних — покроковий процес розбиття одного відношення (на практиці: таблиці) у відповідності до алгоритму нормалізації на декілька відношень на базі функціональних залежностей.

Таким чином, схема бази даних переходить у першу, другу, третю і так далі нормальні форми. Якщо відношення відповідає критеріям нормальної форми n, та всіх попередніх нормальних форм, тоді вважається, що це відношення знаходиться у нормальній формі рівня n.


Джерела

Проектування реляційної бази даних
Реферат з інформатики. Проектування реляційної бази даних
6 нормальных форм БД
Нормалізація баз даних