Заг.хар.теми. Системи опрацювання текстiв i їх основнi функцiї

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Перейти до: навігація, пошук

ТЕМА УРОКУ. Заг.хар.теми. Системи опрацювання текстiв i їх основнi функцiї. Завантаження текстового редактора. Iнтерфейс редактора. Інформаційний рядок. Режими екрана, використання вікон. Одержання довiдок. Перемiщення в текстi. Завантаження тексту з зовнішніх носіїв.

МЕТА УРОКУ: Навчальна. Охарактеризувати тему, логічно пов’язати її з іншими в курсі інформатики. Дати загальне поняття про текстові редактори. Ознайомити з інтерфейсом текстового редактора, його складовими. Навчити працювати з вікнами редактора та його довідковою системою, переміщатися по тексту та завантажувати текст із зовнішніх носіїв. Розвиваюча. Розвивати кругозір учнів. Логічне мислення, пам’ять, грамотність та культуру мови. Виховна. Виховувати цікавість, допитливість. Бажання навчатися та поважати старших.

ОБЛАДНАННЯ: Комп’ютери класу.


ХІД УРОКУ.

.

І. Загальна характеристика теми. Дається коротка характеристика нової теми. Значення теми в курсі інформатики та у професійній орієнтації. Наголошується на зв’язку теми з іншими.

ІІ. Правила техніки безпеки в кабінеті ПЕОМ. Поточний інструктаж з техніки безпеки в кабінеті.

Без имени-1.jpg

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

Системи опрацювання текстів.

Роль текстів у житті людини. Ще не так давно, під час підготовки листа, реферату чи твору, після редагування тексту доводилося не раз переписувати його. Сьогодні, використовуючи комп'ютер і текстові редактори (ТР), можна обійтися без ручки, гумки та витрачання паперу. Звичне уявлення про стіл журналіста, письменника чи інженера, завалений паперами, відживає. Тепер на їхньому письмовому столі стоїть комп'ютер.

Текстові редактори, їх різновиди. Текстовий редактор(TP) — це програма, призначена для створення та оформлення тексту. На сьогодні поширеними є декілька десятків текстових процесорів, наприклад: Microsoft Word, WordPerfect, WordStar, ХуWrite, LaTeX тощо. Редактор LaTeX має широкі можливості щодо роботи з математичними формулами і підготовки до друку наукових статей і книг, що зумовило його широке поширення серед науковців.

Можливості текстових редакторів.

Процес внесення змін у текст називається редагуванням. Процес оформлення тексту з метою надання йому необхідного вигляду називається форматуванням тексту.

Вважається, що до функцій сучасного текстового процесора належать такі:

  • організація введення тексту за допомогою клавіатури та збереження його в пам'яті;
  • редагування тексту (копіювання, переміщення, вилучення тощо);
  • підготовка документa до друку та його друкування;
  • редагування декількох документів одночасно;
  • форматування тексту (оформлення тексту, зміна його параметрів);
  • перевірка правопису (орфографії та синтаксису);
  • використання графічних зображень у тексті;
  • використання таблиць у текст

Домашнє завдання Вивчити матеріал підручника по дані темі.