Зберегти за будь-яку ціну!

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Перейти до: навігація, пошук

Зберегти за будь-яку ціну!

Установлення нового жорсткого диска - одне з найтиповіших завдань оновлення. Це простий спосіб подовжити термін використання комп’ютера, в якому недостатньо місця для збереження даних. Шляхом установлення нового внутрішнього або зовнішнього жорсткого диска можна в кілька разів збільшити загальний обсяг вільного місця на диску, оскільки сучасні жорсткі диски набагато більші за місткістю, ніж диски, які вироблялися ще два або три роки тому.

Зовнішні жорсткі диски

Найпростіший спосіб збільшення обсягу вільного місця на жорсткому диску - підключення зовнішнього жорсткого диска. Доданий зовнішній диск не може виконувати функції основного жорсткого диска, на якому інстальовано Windows, проте його можна використовувати як додатковий диск для зберігання програм і файлів. Після установлення зовнішнього жорсткого диска у вас з’явиться багато додаткового вільного місця для зберігання цифрових фотографій, відеозаписів, музики та інших файлів, для збереження яких потрібно багато дискового простору. Для установлення зовнішнього жорсткого диска слід лише під’єднати його до комп’ютера та підключити шнур живлення. Більшість зовнішніх жорстких дисків під’єднують до USB-порту, але деякі з них під’єднують до порту Firewire (який також називають IEEE 1394) або зовнішнього порту Serial ATA (eSATA). Додаткові вказівки наведено в документації зовнішнього жорсткого диска. Може виникнути потреба інсталювати також програмне забезпечення, що постачається разом із жорстким диском. Зображення стандартних USB-кабелю та USB-порту Більшість зовнішніх жорстких дисків можна встановити, просто підключивши їх до порту USB. На початок сторінки

Внутрішні жорсткі диски

Внутрішні жорсткі диски підключаються до системної плати комп’ютера через інтерфейс IDE або SATA. Більшість нових жорстких дисків постачаються зі з’єднувальним кабелем IDE або SATA, залежно від типу дисковода. Для встановлення внутрішнього жорсткого диска потрібно докласти більше зусиль, особливо якщо потрібно зробити його основним диском, на якому інсталюється Windows. Щоб установити внутрішній жорсткий диск, потрібно вміти відкривати корпус комп’ютера та підключати кабелі. У більшості настільних комп’ютерів є місце для розташування принаймні двох внутрішніх жорстких дисків. У ноутбуках можна розташувати лише один жорсткий диск. У разі замінювання основного жорсткого диска, а не просто встановлення додаткового, після підключення диска доведеться інсталювати Windows. Примітка У багатьох внутрішніх жорстких дисках є контакти для перемикання, які використовують, щоб призначити жорсткий диск основним (головним) диском, на якому інсталюється Windows, або додатковим (підпорядкованим) диском, на якому зберігаються програми та файли. Такі перемички виглядають як невеличкі пластикові муфти, які надягаються на відповідні металеві контакти для перемикання. Додаткові вказівки наведено в документації внутрішнього жорсткого диска. Видалення та замінювання внутрішнього жорсткого диска

Вимкніть комп’ютер, відключіть живлення та відкрийте корпус комп’ютера. У разі використання ноутбука перегляньте надану виробником документацію, щоб дізнатися, чи є у вашому комп’ютері знімна панель для доступу до жорсткого диска.
Від’єднайте всі підключені до жорсткого диска кабелі та вийміть жорсткий диск. Зверніть увагу на те, які кабелі було відключено, оскільки вам доведеться підключати їх до нового жорсткого диска. Якщо для фіксації жорсткого диска використовуються шурупи, вам знадобиться невелика викрутка. Багато жорстких дисків в’їжджають і виїжджають із корпуса на рейках. Якщо у вас виникли запитання, зверніться до документації комп’ютера.
Вставте новий жорсткий диск і підключіть до нього ті самі кабелі в тих самих місцях, що й у видаленого жорсткого диска. Один кабель з’єднує диск із джерелом живлення комп’ютера, інший - із системною платою комп’ютера.

Додавання нового внутрішнього жорсткого диска (без видалення наявного)

Вимкніть комп’ютер, відключіть живлення та відкрийте корпус комп’ютера. У разі використання ноутбука перегляньте надану виробником документацію, щоб дізнатися, чи є у вашому комп’ютері знімна панель для доступу до жорсткого диска.
Вставте новий жорсткий диск у призначений для нього відсік у корпусі комп’ютера. Може знадобитися невелика викрутка, щоб закріпити диск у корпусі. У різних корпусах застосовуються різні способи фіксації жорстких дисків. Багато жорстких дисків в’їжджають і виїжджають із корпуса на рейках.
За допомогою одного кабелю з’єднайте блок живлення комп’ютера з рознімом живлення в задній частині жорсткого диска.
Залежно від типу наявного жорсткого диска, з’єднайте IDE- або SATA-кабель диска з IDE- або SATA-рознімом на системній платі комп’ютера. IDE-кабелі широкі та пласкі, з великими рознімами, а SATA-кабелі - вузькі, з невеликими рознімами. Для отримання докладніших відомостей перегляньте документацію до жорсткого диска.

Підготовка до використання нового жорсткого диска

У разі правильного встановлення нового жорсткого диска комп’ютер має розпізнати цей диск. Після ввімкнення комп’ютера базова система вводу-виводу (BIOS) має автоматично виявити новий жорсткий диск. Щоб використовувати новий жорсткий диск як первинний розділ, на якому зберігається Windows, перед початком роботи на комп’ютері вам слід інсталювати Windows. Для цього потрібен інсталяційний диск Windows 7. Для отримання додаткових відомостей виконайте пошук у Центрі довідки та підтримки за ключовими словами «інсталяція та повторна інсталяція Windows». Щоб використовувати новий жорсткий диск як додатковий диск (на якому не можна інсталювати Windows), новий жорсткий диск має відобразитися під час наступного запуску комп’ютера або входу до системи Windows. Після запуску Windows натисніть кнопку ПускЗображення кнопки «Пуск», виберіть пункт Комп’ютер і знайдіть новий диск. Вибір букви, призначеної диску, залежить від конфігурації комп’ютера. Якщо новий жорсткий диск не відображається в папці, спробуйте знайти його у вікні «Керування комп’ютером». Щоб відкрити вікно «Керування комп’ютером», натисніть кнопку ПускЗображення кнопки «Пуск», клацніть Панель керування, відкрийте вікно Система та безпека, виберіть елемент Адміністрування та двічі клацніть Керування комп’ютером.‌ Потрібен дозвіл адміністратораЯкщо буде запропоновано ввести пароль адміністратора або підтвердити видалення, введіть пароль або надайте підтвердження. В області ліворуч у розділі Сховище виберіть пункт Керування дисками та знайдіть новий диск. Вірогідно, вам знадобиться відформатувати жорсткий диск перед використанням. Щоб отримати інструкції, див. Форматування дисків і пристроїв: запитання й вiдповiдi. Дотримуйтеся цих вказівок для форматування старого жорсткого диска з даними, які потрібно видалити. Якщо комп’ютеру не вдалося розпізнати новий жорсткий диск, повторно перегляньте інструкції щодо встановлення, наведені в документації жорсткого диска. У разі виникнення додаткових запитань відвідайте веб-сайт виробника.

Примітка.

На новому жорсткому диску можна виділити кілька розділів. Можна відформатувати кожний розділ жорсткого диска та призначити йому букву.

Помилка STOP 0x0000007b

Досить поширений STOP 0x0000007b на ситемах під управлінням WIndows XP . Виникає найчастіше при установці операційної системи або при перенесенні системи на іншу платформу в цілому або материнську плату. У більшості випадків причиною є драйвер контролера дискових пристроїв. Розглянемо два випадки появи помилки STOP 0x0000007b . 1 - при чистій установці WindowsXP . 2 - при перенесенні системи Windows XP на іншу материнську плату або зовсім на іншу платформу. Наприклад Intel -> AMD. В обох випадках при виникненні помилки STOP 0x0000007b , екран буде виглядати приблизно так : STOP 0x0000007b Якщо помилка STOP 0x0000007b трапилася при установці , то це означає , що система була проінстальована на диск , підключений до IDE / SATA- контролера , який базово не дозволені операційною системою. Тут може бути кілька рішень . 1 . Якщо система встановлюється на диск , підключений до SATA- контролера , то можна просто зайти в BIOS і сконфігурувати режим роботи контролера як « IDE » або « Nаtive IDE » залежно від типу BIOS на вашій материнській платі. 2 . На самому початку установки WindowsXP натиснути F6 коли Ви побачите запрошення в нижній сходинці « Натисніть F6 , якщо вам необхідно встановити особливий драйвер SCSI або RAID ». При цьому потрібно мати дискету із записаним на неї драйвером текстового режиму для вашого контролера. Зазвичай на CD- диску з драверамі від материнської плати є програма для створення дискети з драйвером . Після того як інсталятор Windows завантажить потрібні для установки файли , система зажадає у Вас вставити дискету з підготовленим драйвером . Вставте дискету і виберіть драйвер , який установник повинен буде скопіювати для продовження роботи. Якщо Ви все зробили правильно , то система встановиться коректно . У другому випадку , при апгрейді або перенесення своєї налаштованої копії Windows на нову материнську плату , метод ліквідації цієї помилки буде трохи іншим . Тут нам знадобляться сторонні інструм. 1 . Набір з декількох файлів для ремонту системи . 2 . ERD Commander 2007 . ( Посилання нижче. ) Взагалі потрібно сказати що мати таку річ як ERD Cоmmander не завадить кожному користувачеві . Він дає досить великий набір інструментів для ремонту своєї системи Windows як при вірусні погрози так і за інших апаратних і програмних несправності. 3 . Флеш- накопичувач або дискету із записаними на неї файлами з архіву. Якщо всі три складових підготовлені , то можна починати процедуру відновлення системи. Вставляємо флешку або дискету ( це важливо! Спочатку вставляємо флешку і тільки потім вантажимося з диска). Дістаємо диск з ERD Commander , вставляємо в привід CD / DVD і вантажимося з CD- диска. Після закінчення процесу завантаження ERD Commander , обираємо потрібну нам систему і виконуємо вхід. Йдемо прямо в Головне меню Start -> Administrative Tools і запускаємо редактор реєстру Registry Editor . Після запуску редактора реєстру в головному меню програми натискаємо File -> Import . У відповідь з'явиться діалог вибору файлу для імпорту до реєстру . У нашому випадку ми повинні вибрати файл mergeide.reg який ми заздалегідь підготували і записали на флешку або дискету . Вибираємо файл і натискаємо підтвердження імпорту до реєстру вмісту файлу . Далі запускаємо Провідник , тобто просто два рази клацаємо на « My Computer » і копіюємо із заміною старих файли atapi.sys , intelide.sys , pciide.sys , pciidex.sys з флешки або дискети в папку БукваДіска : \ Windows \ system32 \ Drivers Ось в принципі і все. Якщо все зроблено правильно , то після перезавантаження отримуємо свою робочу систему. :). Як виявилося рішення помилки STOP 0x0000007b не така вже й складне завдання для рядового користувача.

Корисні посилання

http://windows.microsoft.com/uk-ua/windows/install-remove-hard-disk-drive#1TC=windows-7 http://support.microsoft.com/kb/324103/ru http://www.chaynikam.info/ukr/wininstal.html http://ab57.ru/stop7b.html http://hsd.net.ua/prostyie-resheniya-pri-stop-0x0000007b/comment-page-1 [Категорія:Cвоїми руками]]