Обговорення користувача:Sheremeta nv

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Перейти до: навігація, пошук

Автор проекту

Шеремета Наталія Володимирівна

Назва проекту

«Цікаві океани»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний предмет: Природознавство

Вік учнів, клас

4 клас, 9 - 10 років

Стислий опис проекту

Проект призначений для учнів 4 класу.

Даний проект допоможе учням краще пізнати природу океанів, поглибити свої знання. В ході проекту учні дізнаються про океани та їхнє розміщення на планеті Земля, про природу океанів, вдосконалють навички роботи в бібліотеці, вироблять навчички роботи в інтернеті, а саме: ефективно шукати малюнки, відбирати відповідні матеріали.

При створенні публікації в учнів формуються вміння виступати перед аудиторією, вміння коротко сформулювати свою думку, використовувати різні мультимедійні засоби, вміння відбирати найяскравіші переконливі факти для аргументації думок. При створенні публікації в учнів формується вміння аргументовано доводити свою думку, використовуючи повні речення, вміння ілюструвати ідеї, комбінуючи текст і зображення. При створенні Веб-сторінки в дітей формуються дизайнерські уміння, діти вчаться комп’ютерній термінології.

В даному проекті учнів буде поділено на групи. Кожна група досліджуватиме свою тему, яка відповідатиме назві океану. По закінченні проекту учні матимуть глибші знання з дано теми, оскільки на цю тему за програмою виділяється менше годин, ніж на материки. А ця тема є дуже цікавою для учнів.


Питання проекту

Ключове питання

Джерело, річка, море, а що далі?

Тематичні питання

Який найбільший житель Світового окееану? Скільки води на Землі міститься у Світовому океані?

Змістові питання

Що таке Світовий океан? Які ви знаєте океани? Який океан є найбільшим? Який океан найменший?


План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення проекту

План реалізації проекту

Навчальні цілі

1. Сформувати уявлення про океани. 2. Сформувати уявлення про особливості природи океанів. 3. Розвивати творчість, уяву, мислення, вміння аналізувати, виділяти головне, робити висновки. 4. Виховувати любов до природи.

Діяльність вчителя

Вчитель формулює тему проекту, навчальні та змістові питання. Представляє презентацію та відео ідеї проекту чи публікацію, яка покаже переваги методу проектів. Розробляє критерії оцінювання діяльності учнів. Робить підбір необхідних матеріалів з підручників та Інтернет ресурсів. Перевіряє наявність необхідного апаратного забезпечення для реалізації проекту. Передбачає виділення додаткового часу на вивчення питання проекту учнями в мережі Інтернет, книгах (підручниках, посібниках). Також вчитель контролює роботи учнів, коригує їх презентації, публікації протягом проекту при необхідності. Вчитель розподіляє учнів на групи, за інтересами до пропонованої тематики дослідження. Вчитель ставить перед кожною групою завдання, вимоги до оформлення своїх досліджень, вимоги до виступів. У разі необхідності вчитель протягом проекту консультує учнів і спрямовує їх діяльність в потрібне русло. Вчитель збирає роботи учнів, проводить захист проекту, вказує шляхи подальшого поглиблення знань з даної теми, оцінює роботи і повідомляє результати оцінювання.

Презентація вчителя

Брошура вчителя

Блог вчителя

Фасилітація

Діаграми


Діяльність учнів

Учні знайомляться з темою проекту , обговорюють з учителем ключове, тематичні та змістові питання. Об’єднуються в групи та виконують спільно завдання. Для цього вони вивчають необхідний теоретичний матеріал, читають цікаві статті, проводять дослідницьку роботу. Заповнюють таблицю ЗХМД на початковому та заключному етапах проекту. Отримують критерії оцінювання від вчителя їхньої кінцевої роботи. На підставі отриманих результатів роблять відповідні висновки і оформляють роботу у вигляді презентації, публікації та спільного для всіх груп web-сайту. На захисті проекту представляють результати роботи всіх груп.


Публікація учнів


Оцінювання

На початку проекту створимо таблицю «Знаємо – хочемо дізнатися – дізналися», яка допоможе впродовж всього проекту слідкувати за досягнутими успіхами. Це допоможе учням, оскільки вони самостійно прослідковуватимуть свій прогрес у вивчені теми. Також з такою метою можна організувати діаграму, щоб учні могли бачити, як розширюються їхні знання з цієї теми. На початку теми можна провести «Асоціативний кущ», щоб побачити які знання мають учні і так само провести його в кінці, що показати як розширились знання учнів з теми. Вчитель оцінюватиме проекти за такими критеріями: колективне планування, колективна реалізація і представлення проекту. Впродовж підготовки до проекту вчитель буде давати фішки командам за виконання певних завдань.


Форма оцінки учнівської презентації

Форма оцінки учнівської публікації

Форма оцінки учнівського web-сайту


Корисні ресурси

Генетично модифіковані організми

ГМО та його вплив на організм людини

Керований термоядерний синтез

ТОКАМАК

ITER

Глобальні проблеми людства

Інші документи

Категория:Интел Intel. Навчання для майбутнього. Версія 10.1