Поштовий сервер

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Перейти до: навігація, пошук

Поштовий сервер

Поштовий сервер — програма, що забезпечує роботу служби з боку Інтернету. Як і всі служби Інтернету, електронна пошта заснована на взаємодії пари програм. Одна з цих програм — сервер, а інша — клієнт. Вони взаємодіють за визначеними правилами, заданими у протоколах. Поштовий клієнт - програма, яка встановлена на комп'ютері користувача й забезпечує взаємодію з поштовим сервером.

Dc server.jpg Дана стаття є унікальною. Ні в українській ні в російській вікіпедіях такої не знайти.

Підключення

Підключення до поштового сервера Інтернету можливе через локальну обчислювальну мережу (ЛОМ) за допомогою звичайного модема (наприклад, 28.8 або 56K) засобами віддаленого доступу або з використанням іншої програми зв'язку та модема.

 • за допомогою ЛОМ

Для підключення через локальну мережу в установі має бути вихід до Інтернету через Шлюз- пристрій для комунікації між різними поштовими системами й обміну повідомленнями між ними. Інтернет, або поштовий сервер повинен знаходитись у локальній мережі. У цьому разі поштовий сервер автоматично доставляє нову пошту через певні проміжки часу. Може бути настроєне віддалене з'єднання, яке буде використовуватись, якщо локальна мережа є недоступною.

 • за допомогою модема

 • Постачальник послуг Інтернету. Підприємство, яке надає доступ до Інтернету для роботи з електронною поштою або використання інших служб Інтернету. Деякі постачальники послуг Інтернету є міжнародними та пропонують доступ у різних країнах, у той час як інші обмежені конкретним регіоном. повинен надати відомості про використовувані телефонні номери, настройки модема та необхідні мережні протоколи.

 • Електронна пошта є важливою частиною сучасних комунікацій. Поштові сервери (такі, наприклад, як Microsoft Exchange Server і Sendmail) управляють потоком електронних повідомлень, що пересилаються між користувачами комп’ютерних мереж. В більшості випадків поштові сервери схожі на сервери додатків, оскільки електронний лист, як правило, зберігається на сервері. Коли ви перевіряєте свою електронну пошту, ви бачите тільки ті повідомлення, які відносяться до вашого реєстраційного імені.

Збереження електронних повідомлень деяким централізованим чином, як, наприклад, на поштовому сервері, дозволяє підвищити безпеку і поліпшити управління електронною кореспонденцією (наприклад, старі електронні листи можуть віддалятися після деякої кількості днів у всій поштовій системі).

1250083025911-x.jpg Знову ж таки ні в російській ні в українській вікіпедіях такої інформації немає.

Сервер поштової розсилки

Сервер поштової розсилки - це різновид поштового сервера , який використовується для створення, управління і обслуговування адресних списків розсилки. Сервери поштової розсилки (наприклад, Majordomo) зазвичай володіють великими можливостями і мають вищу продуктивність, ніж поштові сервери. Сервери поштової розсилки можуть використовуватися для розповсюдження електронних журналів, інформаційних бюлетенів, оновлень продуктів, документів технічної підтримки, розкладів учбових занять, рекламних проспектів, а також дискусійних форумів для клубів і груп, електронних нагадувань і т.д У міру збільшення розмірів комп’ютерної мережі (тобто у міру того, як число взаємозв′язаних комп’ютерів росте, а фізична відстань і трафік між ними збільшується), зазвичай виникає необхідність в збільшенні кількості серверів. Розподіл мережевих завдань між декількома серверами забезпечує максимальну ефективність виконання кожного завдання. Сервери повинні виконувати різноманітні і складні завдання, а у великих комп’ютерних мережах сервери стали спеціалізувати, щоб задовольняти потреби користувачів, що розширюються. Нижче наводяться деякі приклади різних типів серверів, використовуваних в багатьох великих комп’ютерних мережах.

Щодо даної підтеми, то жодного результату про ню не відображено ні в українській ні в російській вікіпедіях.

Telnet server

Telnet server дозволяють користувачам підключатися до головного комп’ютера і працювати з ним так, як ніби всі завдання виконуються на самому видаленому комп’ютері. Користувачі можуть підключатися до головної системи за допомогою Telnet-сервера з будь-якої точки миру за допомогою клієнтського додатку Telnet. До появи усесвітньої мережі сервери глобальної інформаційної системи WAIS (Wide Area Information Server) були єдиним засобом, дозволяючим користувачам здійснювати пошук в змісті файлів за ключовими словами. Хоча сьогодні система WAIS вже не так популярна, розробники комп’ютерних мереж, які хочуть розширити набір інтернет-служб, можуть включити підтримку таких служб, як Telnet і WAIS Коли ви перевіряєте свою електронну пошту, ви бачите тільки ті повідомлення, які відносяться до вашого реєстраційного імені. Збереження електронних повідомлень деяким централізованим чином, як, наприклад, на поштовому сервері, дозволяє підвищити безпеку і поліпшити управління електронною кореспонденцією (наприклад, старі електронні листи можуть віддалятися після деякої кількості днів у всій поштовій системі). Електронна пошта є важливою частиною сучасних комунікацій.

Про підключення служби сервера ви можете знайти на сайті: http://technet.microsoft.com/ru-ru/library/cc732046%28WS.10%29.aspx

Віртуальний поштовий сервер (ВПС)

Віртуальний поштовий сервер - це сервіс, який надає Вам можливість самостійно управляти (створювати, модифікувати, видаляти) поштовими скриньками власного (персонального) поштового домену та розподіляти між ними ресурси. Використовуючи ВПС Ви отримуєте власне доменне ім'я наступного формату: _ваш_домен.rivne.com. Домен виду _ваш_домен.rivne.com входить в реєстрацію, можлива робота під іншими доменами (_ваш_домен.rv.ua, _ваш_домен.com.ua, і т.п.) за додатковою домовленістю.

Що робить ВПС:

 • Отримує пошту, що прийшла від Вас та доставляє її на поштовий сервер адресата.

 • Приймає та накопичує пошту, що надійшла для Вас з Інтернет.

 • Фільтрує пошту від SPAM-у згідно заданих Вами критеріїв та блокує заражені вірусами листи.

 • Переадресовує пошту, що приходить на вказані Вами адреси.

Це може бути корисно, коли деякі працівники використовують інші адреси, або для організації "службових адрес", які не закріплені за певною поштовою скринькою.

 • Підтримує поштові скриньки для працівників, що знаходяться поза межами офісу, навіть в іншій країні. Протоколи доступу - POP3,IMAP,HTTP.

 • Обслуговує організовані Вами списки розсилки.

Можливості управління ВПС.

 • Створення Вами скриньок власноручно. Можливе будь-яке ім'я на Ваш розсуд (допустимі символи: a-z; 0-9 та символ "_" ) в межах Вашого домену (наприклад: my_name1@_ваш_домен.rivne.com, my_name2@_ваш_домен.rivne.com або будь-яка інша). Ви можете видалити ці скриньки, створити інші, перейменувати існуючі. Також, загальну дискову квоту ВПС Ви розподіляєте між скриньками на Ваш розсуд. Загальна кількість поштових скриньок обмежена (їх число залежить від тарифного плану ВПС).

 • Створення аліасів. Вся пошта, що надходить на певну адресу (т.з. "аліас"), автоматично переадресовується на певну існуючу поштову скриньку, або на декілька скриньок Вашого домену. (наприклад: пошта, яка приходить на скриньки info@_ваш_домен.rivne.com , може бути переадресована до скриньок boss@_ваш_домен.rivne.com, boss2@_ваш_домен.rivne.com, або просто на любу іншу (в залежності від налаштувань). Загальна кількість поштових аліасів обмежена (їх число залежить від тарифного плану ВПС).

 • Створення списків розсилки. Ви можете створювати незалежні між собою списки адресатів, які будуть отримувати розсилку пошти (новини, інформація щодо Вашого бізнесу та ін.). Відправляючи одне повідомлення за певною адресою Ви автоматично розсилаєте його великій кількості Ваших кореспондентів, наприклад усім співробітникам або партнерам/замовникам Вашого бізнесу. Кількість списків розсилки та загальна кількість адрес отримувачів в них залежить від тарифного плану ВПС.

Microsoft Exchange Server і Sendmai

Microsoft Exchange Server і Sendmai - поштові сервери які управляють потоком електронних повідомлень, що пересилаються між користувачами комп’ютерних мереж. В більшості випадків поштові сервери схожі на сервери додатків, оскільки електронний лист, як правило, зберігається на сервері.

За допомогою іншої програми зв'язку Бездротові підключення, модеми DSL та кабельні модеми розглядаються як підключення через локальну мережу, тому що вони звичайно забезпечують постійне підключення та не вимагають установки підключення.Електронна пошта - засіб обміну інформацією, підготовленою в електронному вигляді, між людьми, що мають доступ до комп'ютерної мережі.

Основними областями застосування електронної пошти є ведення особистого листування і робота з деякими інформаційними ресурсами Інтернету, такими як списки розсилки, off-line групи новин і системи пересилки файлів по електронній пошті.

Поштовий сервер - програма, що пересилає повідомлення з поштових скриньок на інші сервери або на комп'ютер користувача по запиту його поштового клієнта.

На поштовому сервері створюють поштові скриньки для користувачів з певним ім'ям і паролем для доступу. Клієнтську частину сервісу представляє поштовий клієнт.

Робота з поштою може проводитися в режимі off-line. Це означає, що для отримання і відправки пошти в призначену годину ви встановлюєте з'єднання з провайдером. Потім ви даєте команду вашому поштовому клієнтові, по якій він підключається до вашого поштового сервера, посилає підготовлені листи і забирає на локальний комп'ютер повідомлення, що прийшли за минулий період на вашу поштову скриньку. Писати листи і читати отримані з сервера повідомлення ви можете в автономному режимі, тобто, без підключення до Інтернету

Джерела Інформації

Цікаво прочитати статтю на наступну тему, що розміщено на сайті: http://iem.arnit.com.ua/laboratory/elektronna_poshta_e-mail_teory.html