Створення HTML-документа, що містить списки і таблиці

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Перейти до: навігація, пошук

Тема уроку: Створення HTML-документа, що містить списки і таблиці

Мета уроку: Вироблення умінь і навичок створення списків і таблиць у HTML-документах

Обладнання: Графопроектор, таблиці

Хід уроку

Організаційна частина

Привітання з класом. Концентрація уваги учнів та перевірка їх наявності. Організація і перевірка готовності учнів до роботи. Повідомлення теми, мети уроку.

Актуалізація опорних знань учнів

Запитання для підготовки до роботи:

  1. Які види списків у Word ви знаєте й у яких випадках вони використовуються?
  2. Які види списків використовуються у Web-документах?
  3. Яке призначення тегів у Web-документах?
  4. За допомогою яких тегів створюються ненумеровані списки?
  5. Які теги використовуються у нумерованому списку?
  6. Якими засобами Word створюються таблиці?
  7. Навіщо потрібні таблиці в документах?
  8. Якими засобами створюються таблиці у Web-документах?
  9. Який тег використовується для обмеження рядка в таблиці?
  10. Якими тегами позначається заголовок та рядки таблиці?
  11. Який атрибут задає ширину таблиці?
  12. Який атрибут задає виведення рамок таблиці? Як змінити товщину межі?
  13. Якими атрибутами можна змінити колір фону та меж таблиці?


Практична робота

Завдання для практичної роботи:

  • Запустити на виконання текстовий редактор Блокнот.
  • У вести текст за зразком, в якому подати інформацію про свої захоплення:

Блокнот.jpg

  • Зберегти документ в папці учня на диску Z у файлі з ім’ям Захоплення.htm.
  • Відкрити файл у програмі ІЕ і переглянути відображення HTML-документа в робочій ділянці вікна ІЕ.

Захоплення.jpg

  • Повернутися у вікно Блокнота, ввести теги списків, після цього HTML-документ буде виглядати так:

Блокнот1.jpg

  • Зберегти документ на диску.
  • Переглянути одержаний HTML-документ у ІЕ.

Блокнот3.jpg

  • Відобразити у даній веб-сторінці за даним зразком всі види нумерованих та маркованих списків із інформацією про свої захоплення, поїздки, мрії чи бажання.
  • Для придбання навичок роботи з таблицями створити в Блокноті новий документ за зразком, в якому подати інформацію про свої оцінки за 1 і 2 семестри:

Блокнот4.jpg

  • Потім зберегти його в папці учня у файлі з ім’ям Оцінки.htm.
  • Після цього переглянути файл Оцінки.htm у вікні ІЕ.

Блокнот5.jpg

  • Закрити вікна Блокнота і ІЕ.
  • За допомогою проектора влаштувати конкурс створених веб-сторінок із списками та таблицями. Визначити найкращу веб-сторінку, що містить всі види списків та найкраще форматування таблиці.

Підсумки уроку

Підведення підсумків уроку, аналіз позитивних і негативних моментів у роботі учнів пояснення шляхів усунення недоліків. Повідомлення оцінок за урок, їх аргументація. Приведення в порядок робочих місць.

Подання домашнього завдання

Завершити створення html-документа, що містить списки і таблиці. Підготуватись до серії практичної роботи: „Створення Web-сайта з використанням гіперпосилань (підготувати заздалегідь графічні зображення, підібрати текст для цих сторінок). ---Музика Ігор 20:39, 15 березня 2010