Теорія ймовірності у гаданні й ворожінні

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Перейти до: навігація, пошук

Автор проекту

Думанська Мар'яна Сергіївна

Назва проекту

Теорія ймовірності у гаданні і ворожінні

Основні та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Алгебра і початки аналізу, історія, українська література, інформатика

Вік учнів, клас

7 клас, 13-14 років.

Приблизний час вивчення теми

Три тижні. Проект складатиметься з трьох етапів, на які виділяються по одному тижневі.


Стислий опис проекту

Це дослідження допоможе закріпити знання і розвинути навики по застосуванню теорії ймовірності. Метою проекту є доведення до свідомості учнів, що доля створюється нашим вибором, а не гаданням. Навчити учнів прораховувати реальну ймовірність правильності вибору, і пояснити, що стовідсоткової гарантії у вгадуванні бути не може. Учні будуть поділені на дві групи з рівною кількістю учасників. Перша група займатиметься сучасними способами ворожіння. Друга група досліджуватиме історичні способи ворожіння, звичаї і обряди. Проект складатиметься з трьох етапів, на які виділяються по одному тижневі. Перший етап – пошук і збір інформації.Другий етап – власне розв’язування задач. Кожна група складе математичні моделі гадань, тобто знайдуть алгоритм дій, які програмують на певний результат. Третій етап – представлення результатів - протягом тижня готуватиметься виховний захід, присвячений темі проекту.

Питання проекту

Ключове питання

Яка реальна ймовірність правильності вибору?

Тематичні питання

  1. Чому люди займаються ворожінням?
  2. Яка шкода від ворожіння?
  3. Як можна замінити ворожіння теорією ймовірності?

Змістові питання

  1. Якими способами ворожіння займаються люди?
  2. Як побудувати математичну модель гадання?
  3. Як обчислити ймовірність тієї чи іншої події?

План вивчення теми

план вивчення теми

план реалізації проекту

Навчальні цілі

Закріпити свої знання з вивченої теми "Теорія ймовірності і математична статистика" а також навчитись практично застосовувати отримані знання. Навчитись користуватись знаннями з даного розділу математики у повсякденному житті, а також навчитись складати математичну модель будь-якої життєвої ситуації. По закінченню проекту учні повинні навчитись застосовувати знання з математики у будь-якій ситуації, оцінювати реальні шанси і наслідки будь-яких подій і вчинків.

Діяльність вчителя

Вчитель формулює назву і цілі проекту, мотивує учнів до роботи над ним. Також вчитель підбирає оптимальні джерела інформації. На початковій стадії проекту вчитель ділить учнів на дві групи: сучасники і історики або за бажанням, або за особистими нахилами кожного, проконсультувавшись з вчителями літератури і історії. В кінці першого етапу проаналізувати і провести синтез зібраної учнями інформації, а також роз'яснити план роботи на наступний етап проведення проекту. Протягом наступного етапу роботи вчитель зобов'язаний допомагати учням будувати математичну модель задач і розв'язувати їх. В кінці ж другого етапу вчитель знову збирає учнів для аналізу проведеної роботи і складання плану третього, заключного етапу, проведення презентації проекту у вигляді виховного заходу. Звичайно, вчитель виступає головним організатором заходу, тобто складає сценарій, розподіляє ролі, узгоджуючи це з учнями.

презентація вчителя

фасилітація

карта знань

Діяльність учнів

Учні будуть поділені на дві групи з рівною кількістю учасників по бажанню, якщо хтось не зможе сам зрозуміти, яка група йому ближча, то вчитель відносить по темпераменту. Перша група займатиметься сучасними способами ворожіння. Шукатимуть їх у мережі internet, а також розпитуватимуть про них у своїх друзів і ровесників. Друга група досліджуватиме історичні способи ворожіння, звичаї і обряди. Знаходитиме їх у літературі, дізнаватиметься про них від своїх батьків, бабусь і дідусів. В результаті вони дізнаються багато цікавого про наш народ, і зможуть розповісти це на виховному заході. Перший етап – пошук і збір інформації, в п’ятницю після уроків зберуться всі учні, і кожна група повинна показати вчителеві результати пошуків, і вислухати його зауваження, щоб за вихідні їх виправити. Другий етап – власне розв’язування задач. З вчительською допомогою, кожна група складе математичні моделі гадань, тобто знайдуть алгоритм дій, які програмують на певний результат. Таким чином, протягом тижня учні знаходитимуть ймовірність випадіння правильного або бажаного результату у своїх гадань. І так само зберуться в п’ятницю після уроків для обговорення і підсумування результатів. Третій етап – представлення результатів. Протягом тижня ми готуватиметься виховний захід по заданій тематиці, і в останній день проведення проекту проведуть його.

презентація учнів

учнівська настінна газета

виховний захід

Оцінювання

Оцінювання буде відбуватись за трьома критеріями на трьох різних етапах, з яких потім буде виведена середня оцінка:

  1. Кількість знайдених гадань, які є цікавими і не повторюються.
  2. Самостійність складання і розв’язування математичних моделей.
  3. Активність при підготовці виховного заходу.

оцінювання презентації

оцінювання публікації

щоденник рефлексії