MediaWiKi

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Перейти до: навігація, пошук

4 mediawiki000.jpgMediaWiki

Движок для веб-сайтів, що працюють за технологією "Wiki" (Wikipedia). MediaWiki написаний на PHP і використовує базу данных MySQL. Движок MediaWiki надає інтерфейс роботи з базою сторінок, визначення різних прав доступу до адміністрування, можливість обробки тексту як у власному форматі, так і у форматах HTML і TeX (для формул),завантаження зображень і багато чого іншого. Крім цього, є можливість використання розширень, що дозволяє додавати в MediaWiki нові можливості. MediaWiki написаний на PHP і використовує у своїй роботі реляційну базу даних (можна використовувати MySQL, PostgreSQL); підтримує використання програм memcached та Squid. Логотип МедіаВікі символізує використовувану мову розмітки, у якому для створення посилань використовуються квадратні дужки («» , «»), що набагато простіше за традиційний синтаксис HTML

Історія


МедіаВікі був розроблений спеціально для Вікіпедії німецьким студентом Магнусом Манске. Спочатку використовувався UseModWiki (відомий, як «Фаза I» — «Phase I»), написаний на Perl, Потім 25 січня 2002 року нова версія («Фаза II» — «Phase II») перейшла на використання PHP. Серед вікіпедистів цей день відомий як «День Магнуса Манске».

Наступна, розширена і доповнена версія, у свій час носила ім'я «Фаза III» («Phase III»), проте потім була перейменована у MediaWiki, оскільки дане ПЗ стало можливим застосовувати не тільки у Вікіпедії, але і у багатьох інших проектах, і виникла необхідність строгої нумерації версій. Назва «MediaWiki» — гра слів, вона перекликається з назвою «Вікімедія» — батьківська організація Вікіпедії. Цю назву іноді критикують за можливість плутання з «Wikimedia», що вносить деяку плутанину і бентежить новачків проекту.

Розробка MediaWiki


Зараз проект очолює Бріон Віббер. Розробники використовують систему керування версіями Subversion. Для виправлення помилок і розробки нової функціональності використовується система відслідковування помилок Bugzilla, що знаходиться за адресою https://bugzilla.wikimedia.org. Існує окремий вікі-проект http://www.mediawiki.org, повністю присвячений рушію MediaWiki (містить документацію декількома мовами). Переклад повідомлень рушія здійснюється на спеціальному сайті Translatewiki.net.


Посилання