Mindomo.Розробка карт знань

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Перейти до: навігація, пошук

Завантаження Mindomo

До адресного рядка Вашого браузера введіть http://mindomo.com та виконайте перехід за цим посиланням. В результаті відкриється початкова Головна сторінка для роботи з сервісом, до якої необхідно здійснити вхід, натиснувши відповідне посилання у правому верхньому куті цієї сторінки. Ввівши до відповідних полів сторінки входу ім'я користувача та пароль, натиснути Зайти. (див. Інструкцію)

Вибір шаблону карти

Після завантаження сервісу, виконати команду Файл/Новий. Після виконання команди буде створена нова ментальна карта. У центрі робочої області міститься головний вузол карти, у якому необхідно вказати головне поняття ментальної карти. Активувати вкладку формат і вибрати Стиль карти (рис.1).

Mindomo 6.JPG
Рис.1 Вибір шаблону ментальної карти

Додавання вузлів

Програма Mindomo містить три види вузлів:

  • старші;
  • головні;
  • підзаголовки.

Для додавання вузлів, необхідно активувати вкладку Встивити і клацнути на піктограмі Топик. Після клацання по піктограмі Топик у робочій області програми отримається новий вузол (рис.2), де необхідно написати потрібні поняття. Для переміщення вузла, необхідно його виділити і перемістити у потрібне місце. Для вилучення вузла, необхідно його виділити і натиснути клавішу Delete.


Mindomo 7.JPG
Рис.2 Додавання вузлів

Вставка зображення

Для вставки зображення у ментальну карту, необхідно активувати вкладку Встивити і клацнути на піктограмі Зображення. Після клацання по піктограмі Зображення відкриється бібліотека стандартних рисунків програми Mindomo (рис.3). Програма Mindomo дає можливість вставляти у ментальні карти власні зображення, а також зображення, які містять інші соціальні фотосервіси, для цього необхідно лише вказати URL-адресу необхідного зображення.

Mindomo 8.JPG
Рис.3 Вставка рисунка

Вставка гіперпосилання

Для вставки гіперпосилання, необхідно клацнути на піктограмі Силка, у діалоговому вікні, що відкриється (рис.4), ввести URL-адресу посилання і натиснути кнопку Додати.

Mindomo 9.JPG
Рис.4 Вставка гіперпосилання

Збереження ментальної карти

Для збереження карти необхідно виконати каманду Файл/Зберегти, або клацнути на відповідній піктограмі на панелі інструментів.