Office Live Workspace

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Перейти до: навігація, пошук

Office Live Workspace Office Live Workspace - це безкоштовний сервіс, попрацювати з яким можуть всі бажаючі. Для цього необхідно відвідати головну сторінку сервісу (http://workspace.officelive.com/) і пройти нескладний процес реєстрації, вказавши адресу електронної пошти та пароль. Ці дані будуть використовуватися для авторизації. Варто відзначити деякі обмеження, які стосуються підтримки браузерів. Office Live Workspace працює тільки з Internet Explorer, а також з Firefox 3, тому, наприклад, користувачам Opera сервіс буде недоступний. Для зручності роботи з Office Live Workspace користувачам пропонується завантажити спеціальний додаток для MS Office. Після його установки в меню офісних додатків з'являться нові команди для швидкого відкриття файлів, що зберігаються на сервері, і для збереження їх туди. У цьому випадку для роботи з такими файлами браузер буде не потрібен. Office Live Workspace підтримує роботу з Office 2007, Office 2003 (необхідно, щоб був встановлений SP1 або більш пізня версія) і Office XP (потрібно, щоб був встановлений SP3 або більш пізня версія).

Створення робочої області

Інтерфейс Office Live Workspace нагадує звичайний файловий менеджер. Користувачі можуть створювати робочі області (аналоги папок на настільних комп'ютерах) і зберігати в них файли.

Безымянный.JPG

При створенні робочої області можна вибрати один із шаблонів, наприклад, для ведення обліку сімейних справ, для написання курсової роботи, для роботи над проектом. Робоча область, створена на основі шаблону, вже включає ті документи, які, швидше за все, знадобляться в роботі. Наприклад, створивши робочу область для написання курсового проекту, можна знайти в них приклади документів Word з шаблоном і конспектом роботи, а також список "Етапи написання роботи".

Робота з документами

Файли, з якими буде відбуватися робота в рамках Office Live Workspace, можна створити або ж завантажити з жорсткого диска. Завантажувати можна практично будь-які файли - документи, графіку, відео, архіви і т.д., пам'ятаючи при цьому, що розмір одного файлу не може перевищувати 25 Мб. Загальний розмір файлів, які можна зберігати в рамках одного облікового запису - 500 Мб. Файли MS Office, графічні та деякі інші файли можна переглядати прямо в браузері, ті ж файли, для яких перегляд неможливий, користувачеві пропонується завантажити на жорсткий диск і відкрити звідти. Цікаво, що перегляд документів PDF в браузері підтримується, а ось робота з файлами OpenOffice - ні. Файли можна не тільки завантажувати з жорсткого диска, але і створювати безпосередньо у вікні Office Live Workspace. Розглянемо основні типи файлів, які можуть бути створені в рамках сервісу. Перш за все, це документи Word, таблиці Excel і презентації PowerPoint. При виборі одного з цих типів документів буде відкрито відповідний додаток пакету MS Office. Далі виконується звичайна робота з програмою, але при спробі збереження документа з'явиться вікно авторизації, в якому необхідно буде ввести свої дані для входу в Office Live Workspace. При бажанні можна встановити прапорець, який відповідає за автоматичний вхід в обліковий запис в майбутньому. Після успішної авторизації з'явиться звичайне вікно збереження документа, в якому можна вибрати робочу область, де буде збережений документ. Після цього ви зможете побачити свій документ в браузері і переглянути його звідти. Якщо ж знадобиться внести до нього які-небудь зміни, його знову потрібно буде відкрити в оригінальній програмі.

Робота із записами та списками

У Office Live Workspace можна створювати і деякі типи записів, для роботи з якими не потрібні зовнішні програми. По-перше, це примітки. При створенні примітки у вікні браузера з'являється робоча область для введення тексту і набір нескладних інструментів для форматування: зміни гарнітури і кегля шрифту, кольору та накреслення символів, вирівнювання тексту на сторінці, для створення маркованих і нумерованих списків, вставки гіперпосилань. Таким чином, примітка являє собою звичайний текстовий документ, з яким можна працювати в рамках Office Live Workspace. Однак примітка неможливо зберегти у вигляді файлу, який може бути відкритий в зовнішньому додатку. У вікні Office Live Workspace також можна працювати з різними списками. Це можуть бути списки справ, подій або контактів, а також будь-які інші. При додаванні простого списку користувач може самостійно додавати рядки і стовпці і розміщувати в них будь-яку відповідну інформацію. Якщо ж вибрати створення готового списку (справи, події або контакти), то можна побачити вже готові стовпчики, які залишиться тільки ввести дані. Наприклад, при роботі зі списком справ можна буде вказати опис завдання, відповідального за її виконання, пріоритет, термін, до якого воно має бути виконане. Списки, створені в Office Live Workspace, можна переглядати в MS Outlook. Це дозволяє відстежувати локальні справи та події, які перетинаються за часом з завданнями, створеними в інтерфейсі Live Workspace. Списки Live Workspace також можна експортувати в Excel.

Спільний доступ до документів

Отже, перше зручність Live Workspace полягає в можливості зберігання даних онлайн і доступу до них з будь-якого комп'ютера. Друге, чим гарний такий сервіс - забезпеченням спільного доступу до документів. Користувач може відкривати доступ до окремих документів або до цілих робочим областям, вказавши електронні адреси одержувачів. При цьому деяким користувачам можна давати можливість і переглядати, і редагувати документи, а для інших буде доступний тільки перегляд. Якщо ви не впевнені, що ваші респонденти працюють з Office Live Workspace, то можна відкрити можливість перегляду документів без необхідності авторизації на сервісі. Переглядаючи документи, користувачі можуть залишати свої коментарі, які залишаються на спеціальній панелі коментарів і можуть бути переглянуті всіма учасниками обговорення. Користувачі, для яких відкритий спільний доступ, можуть видаляти свої коментарі, а користувач, який є власником документа - і свої, і чужі. Крім цього, власник документа в будь-який момент може закрити доступ до нього окремим користувачам або ж усім відразу. Ті користувачі, яким власник документа дав права на загальний доступ, можуть вносити до нього зміни та зберігати його у вигляді окремих версій. Журнал версій дозволяє переглянути різні варіанти документа і, грунтуючись на отриманих від інших учасників обговорення коментарях, вирішити, яка з них є найбільш вдалою. Стежити за всім, що відбувається в рамках робочої області, до якої відкрито спільний доступ, можна за допомогою розділу "Дія". Тут зберігається інформація про те, які зміни вносилися в документи, до жодних документів залишені нові коментарі, які користувачі приєдналися до роботи і т.д. Інформація про всі події за бажанням кожного учасника може надсилатися їм по електронній пошті.

Office Live Workspace і Google Docs

Коли заходить мова про онлайновому офісному пакеті, то відразу ж виникає асоціація з сервісом Google Docs. Відповідно, його порівняння з Office Live Workspace просто напрошується. Незважаючи на те, що і той, і інший сервіс призначені для зберігання документів онлайн і доступу до них з будь-якого комп'ютера, їхня ідеологія зовсім різна. Google Docs - це, перш за все, інструмент, який дає можливість створювати, редагувати і зберігати документи, не вдаючись до засобів настільних додатків. Для того щоб працювати з Google Docs, не потрібен текстовий редактор, досить тільки браузера і підключення до інтернету. Надрукувати текст, створити електронну таблицю, виконати форматування і збереження файлу на один із численних форматів (PDF, DOC, ODF) - все це можна зробити без допомоги сторонніх додатків. Що ж стосується Office Live Workspace, то основною ідеєю сервісу є не відмова від настільних додатків, а полегшення доступу до документів. Іншими словами, зберігаючи файл не на локальному ПК, а на сервері, ви можете не замислюватися про те, записали ви потрібний файл на флешку або на якому комп'ютері збережена остання версія документа. Однак для того щоб продовжити роботу над документом, збереженим в Office Live Workspace, і внести до нього якісь зміни, користувачеві обов'язково потрібно буде скористатися програмою з пакета MS Office, який повинен бути встановлений на комп'ютері. Іншими словами, на відміну від Google Docs, цей сервіс не закликає користувача відмовитися від використання настільних додатків, він лише робить роботу з ними більш зручною, розширює функціональність програм MS Office.

Можливості Office Live Workspace

Сьогодні компанія Microsoft представила бета-версію Office Live Workspace російською мовою. Microsoft ® Office Live Workspace є безкоштовним веб-доповненням до пакету Microsoft Office. Новий ресурс відкриває користувачам доступ до документів в режимі онлайн і дозволяє обмінюватися та змінювати файли прямо в робочій області. Бета-версія Office Live Workspace є одним з перших сервісів нової хвилі, запроваджують в життя концепцію Microsoft Software Services. На сьогоднішній день сервіс налічує вже більше одного мільйона зареєстрованих користувачів по всьому світу. «Сьогодні ми представляємо російським користувачам локалізовану версію Office Live Workspace, яка відкриє нові можливості роботи з інформацією в інтернеті. Новий сервіс Office Live Workspace ідеально підходить для ефективної роботи в офісі, вдома, і в будь-якому іншому місці, де є інтернет-з'єднання. Зараз сервіс має широкі можливості для колективної роботи, дозволяючи зберігати, відкривати та змінювати документи прямо в робочій області без запам'ятовування складних URL-адрес і тривалої завантаження файлів з робочого столу. »- Кріс Капоссела (Chris Capossela), старший віце-президент підрозділу Information Worker Product Management Group корпорації Microsoft. Завдяки випуску Office Live Workspace користувачі зможуть завантажувати, обмінюватися і спільно працювати над документами Microsoft Office. Бажаючі перейти з англомовною версією на російську, отримають таку можливість без необхідності переносити свої дані в нову робочу область. Крім того, сервіс здійснює поліпшену підтримку веб-браузера Firefox, наприклад, містить «кнопку редагування» документів Office і можливість завантажувати декілька файлів одночасно. Office Live Workspace дає змогу організувати роботу в мережі з документами і проектами з будь-якого комп'ютера. Користувачі можуть зберігати в одній робочій області понад 1000 * документів Microsoft Office, отримувати до них повсюдний доступ і обмінюватися ними через інтернет. Office Live, інтегрований з Microsoft PowerPoint ®, Excel ® і Word, дозволяє легко відкривати документи, що зберігаються в робочій області безпосередньо з інтерфейсу додатків Office, а потім зберігати їх в Інтернеті одним клацанням. Функціонал нового сервісу також дозволяє складати списки завдань, відслідковувати їх виконання і синхронізувати їх з програмним забезпеченням, встановленим на комп'ютері. Скористатися всіма перевагами Office Live Workspace дозволяє система Microsoft Office 2007. До 31 жовтня рекомендована роздрібна ціна на пакет Microsoft Office для дому і навчання 2007 знижена більш ніж на 50% і становить 1990 рублів. Більш детальну інформацію про акцію можна отримати за адресою: www.microsoft.com/rus/buyoffice/

Висновки

Сервіс Microsoft Office Live Workspace створений, перш за все, для користувачів MS Office. Його основне зручність в тому, що, завантаживши файл на сервер, в подальшому ви можете переглядати та редагувати його, не замислюючись над тим, де ви з ним працювали минулого разу - вдома, на роботі або з флешки, яка була вставлена в ноутбук. Завдяки наявності можливості організації спільного доступу до файлів, Office Live Workspace зручно використовувати в робочих групах, наприклад, коли треба обговорити редакторські правки з співавтором або узгодити з начальством внесені до плану зміни. Тісна інтеграція з MS Office, яка є одним з основних переваг сервісу, може здатися недоліком для тих користувачів, які працюють з OpenOffice або іншим альтернативним офісним пакетом. Якщо на комп'ютері немає MS Office, то відредагувати документ, що зберігається на сервері, неможливо, можна лише залишити коментар або додати примітку. Крім цього, Office Live Workspace взагалі не працює під Linux. Навіть незважаючи на підтримку Firefox, увійти в обліковий запис на сервісі з-під Linux не вдається - з'являється повідомлення про те, що робота в Firefox підтримується тільки з-під Windows і Mac OS X. http://www.3dnews.ru / software / ms-office-live-workspace

Джерела

http://www.3dnews.ru/software/ms-office-live-workspace

http://www.asbis.by/news/suppliers/Microsoft_Live_Workspace

Посилання

http://wiki.fizmat.tnpu.edu.ua

www.microsoft.com/rus/buyoffice/

http://workspace.officelive.com/