Openoffice

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Перейти до: навігація, пошук

Історія винекнення OpenOffice.org

Why home bg3.JPG

OpenOffice.org веде своє походження від офісного пакету StarOffice, розробленого німецькою фірмою StarDivision в середині 90-х років. Восени 1999 року корпорація Sun Microsystems купила StarDivision. У червні 2000 року, вже під торговою маркою Sun, вийшов StarOffice 5.2 під MS Windows, Linux і Solaris.

13 жовтня 2000 були відкриті вихідні тексти StarOffice (за виключення коду деяких модулів, розроблених третіми фірмами), і цей день офіційно вважається днем народження OpenOffice.org.

В даний час над кодом OpenOffice.org працюють як волонтери зі всього світла, так і програмісти корпорації Sun. Sun Microsystems, Inc в основному і фінансує діяльність проекту OpenOffice.org. StarOffice і OpenOffice.org У травні 2003 року фахівці компанії "Інфра-ресурс" провели комплекс організаційно-технічних заходів завдяки якому була створена російська гілка в міжнародному OpenSource.org проекті-співробітництві OpenOffice.org.

З одного вихідного коду, що розробляється спільнотою OpenOffice.org випускаються два продукти: StarOffice, в який додаються компоненти під пропрієтарної ліцензією і вільний OpenOffice.org. У OpenOffice.org більшість закритих компонентів, присутніх у StarOffice, замінено їх вільними аналогами.

Ознайомлення з OpenOffice.org 3

OpenOffice.org 3 - один з провідних проектів Вільного програмного забезпечення для обробки текстів, електронних таблиць, презентацій, графіки, бази даних і багато чого іншого. 

Доступний на багатьох мовах і працює на всіх персональних комп'ютерах. Дозволяє зберігати ваші дані в міжнародному відкритому форматі ODF, а також відкриває і зберігає файли інших поширених офісних пакетів. Його можна завантажити і використовувати абсолютно вільно для будь-яких цілей.

OpenOffice.org - це офісний пакет з багатомовною підтримкою, що працює під усіма основними операційними системами, такими як MS Windows, GNU / Linux, Free BSD, Sun Solaris, що забезпечує комфорт користувачам незалежно від середовища використання за рахунок однакового інтерфейсу.
OpenOffice.org - це програма з відкритим вихідним кодом, завдяки чому забезпечується висока динаміка розвитку і високий ступінь електронної безпеки користувачів.

Розвинуте програмне забезпечення

OpenOffice.org 3 є плодом більш ніж двадцятирічної розробки. Спочатку створений у вигляді єдиного комплексу, він має недосяжний для інших продуктів рівень інтеграції компонентів. Повністю відкритий процес розвитку означає, що будь-хто може повідомити про помилку, подати запит на зміну або розширення програми. Результат: OpenOffice.org 3 робить все, що ви хочете від офісного програмного забезпачення, і робить це так, як потрібно користувачеві.

Програми, які входять до складу OpenOffice.org

- OpenOffice.org Writer (програма для роботи з текстовими документами і візуальний редактор HTML, аналог Microsoft Word). - OpenOffice.org Calc (програма для роботи з електронними таблицями, аналог Microsoft Excel). - OpenOffice.org Draw (програма для створення і редагування векторних графічних зображень). - OpenOffice.org Impress (програма підготовки невеликих презентацій, аналог Microsoft PowerPoint). - OpenOffice.org Base (система управління базами даних - СУБД). - OpenOffice.org Math (редактор математичних формул). - Система запису макрокоманд (макросів). - Засіб прискорення запуску (за допомогою попереднього завантаження).

Простота у використанні

OpenOffice.org 3 легкий для вивчення. Якщо ви вже використовуєте інший офісний пакет, то ви відразу ж зможете розпочати роботу в OpenOffice.org 3. Більш того, співтовариство OpenOffice.org 3 є російською мовою. А якщо у вас вже є файли з іншого офісного пакету - OpenOffice.org 3, ймовірно, прочитає їх без будь-яких проблем. OpenOffice.org 3 можна завантажити і використовувати абсолютно вільно без виплати яких-небудь ліцензійних зборів. OpenOffice.org 3 випущений під ліцензією LGPL. Це означає, що ви можете використовувати його для будь-яких цілей - вдома, в бізнесі, в освіті, в державних і муніципальних адміністраціях. Ви можете встановити його на стільки комп'ютерів, на скільки захочете. Ви можете зробити її копії та віддати їх родичам, друзям, студентам, співробітникам - кому завгодно.

Джерела інформації: http://ru.openoffice.org/

http://ru.openoffice.org/why-main.html

http://wiki.services.openoffice.org/wiki/RU/project/history

http://ru.openoffice.org/why-edu.html