Paint.Net

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Перейти до: навігація, пошук
Paint.NET .png

Paint.NET

Paint.NET — безкоштовний графічний редактор для створення та корекції різноманітних зображень. Особливий наголос в програмі зроблений на корисних функціях для фотографів і просто на роботу з фотографіями. Серед багатьох потужних і корисних характеристик Paint.NET слід відзначити можливість роботи з шарами (зокрема з прозорими), роботу зі сканером і камерою, масштабування, видалення ефекту червоних очей, повна історія змін і багато чого іншого. Підтримувані формати: BMP, IPEG, PNG, TIF, GIF та власний формат PDN.

Особливості Paint.NET

— Простий інтуїтивно зрозумілий інтерфейс. Всі особливості і елементи інтерфейсу проектувалися з розрахунком на те, щоб користувач негайно приступив до роботи над тим або іншим зображенням.
— Шари. Як правило, тільки дорогі платні програми для роботи із зображеннями уміють працювати з шарами. Paint.NET надає цю можливість безкоштовно.
— Потужні інструменти. Paint.NET має потужні, але прості інструменти для роботи з векторною графікою, виділення (чарівна паличка), клонування зображень, а також простий текстовий редактор, інструменти для масштабування (від 1% до 3200%) і заміни кольору...
— Необмежена історія. Для виправлення можливих помилок допущених в процесі редагування фотографій або малюнків в програмі Paint.NET передбачена функція історії. Кожна ваша дія може бути видалена і потім відновлено знову. Довга історії обмежується тільки доступним дисковим простором.
— Спеціальні ефекти. Paint.NET містить безліч спеціальних ефектів для поліпшення зображень. Окрім стандартних, знайомих нам по аналогічних платних програмах, присутній також унікальний ефект.
— 3D обертання. Звичайно є в наявності і такі незамінні функції як яскравість зображення, контраст, відтінок, насиченість і т.п.
— Для графічного редактора Paint.NET розроблено безліч плагінів, що збагачують можливості програми або просто додають нові спецефекти.

Плагіни

Paint.NET підтримує плагіни у вигляді файлів DLL. За допомогою плагінів до функціоналу програми можна додати додаткові можливості: регулювання, ефекти, та підтримку додаткових форматів файлів. Вони можуть бути написані використовуючи будь-яку мову програмування .NET, проте більшість написано на C#.

Переваги Paint.Net

Paint.NET має ряд переваг, що відрізняють його від конкурентів: програма безкоштовна для розповсюдження та використання; оптимізована для роботи з двоядерними та чотириядерними процесорами; має зручний інтерфейс, схожий на Photoshop; може працювати з декількома документами одночасно; підтримує роботу з шарами; простий у використанні

Ресурси

http://biblprog.org.ua/ua/paint_net/
http://uk.wikipedia.org/wiki/Paint.NET
http://paintnet.org.ua/