Vimeo

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Перейти до: навігація, пошук

Поняття vimeо

Vimeo — безкоштовний відеохостинг. Він відкрився в листопаді 2004 року. Сайт знаходиться під управлінням InterActiveCorp. На сайті можна викладати відео, загальний розмір яких не може бути більше 500 мегабайт в тиждень (при наявності безкоштовного акаунта). Доступні мови інтерфейсу: англійська, іспанська, французька та німецька. У 2010 році Vimeo був номінований у категорії «Найкраще спільнота» на премію 14th Annual Webby Awards [1].особливо актуальним він був до введення в YouTube так званого HD відео з високою якістю. Також це сервіс, що надає послуги в збереженні та трансляції відеоматеріалів в мережі Інтернет за допомогою протоколу HTTP. Vimeo був розроблений саме на якість завантажених роликів, тому він міг використовуватися не тільки рядовими користувачами, але й професійними працівниками відео індустрії - молодими режисерами та аматорами.

Походження назви

Назва сайту було придумано Якобом Лодвігом: назва походить від слова «video», тільки буква «d» була змінена на «m», утворюючи гібрид англійських слів «video» і «me» («я»). Також слово «vimeo» є анаграмою слова «movie» («кіно»).

Історія виникнення

16 жовтня 2008 ця послуга дає право користувачам на збільшений розмір щотижневих додавань (до 5 гігабайт), необмежену відео HD, необмежену створення каналів, груп і альбомів, без реклами, HD викладається після 2-прохідного кодування, що призводить до підвищення якості, пріоритет кодування, і багато іншого. Поява Vimeo Plus обмежило вільну версію, яка раніше також дозволяла HD-кодування і необмежену створення груп / альбоми / каналів. Цей крок викликав певну напруженість у співтоваристві. З початку Vimeo був створений режисерами і відео творцями, які хотіли розділити їх творчу роботу, разом з особистими моментами їх повсякденному житті. З плином часу аналогічно мислячі люди побудували впевнених і захоплених відео співтовариство.

Сервіс vimeo

Що може запропонувати нам сервіс Vimeo.

1. Можливість легко завантажувати будь-яке відео. Файли зберігаються на серверах сервісу . Розробники підкреслюють, що якість відео є одним з основних досягненням, HD відео також підтримується.

2. Одним кліком Vimeo дозволяє поділитися своїм відео (або навіть цілим альбомом) з ким завгодно. У системі є розмежування прав, тому можна визначити кому конкретно буде доступне відео зареєстрованим користувачам, друзям. Також можна опублікувати свої ролики на різних соціальних сайтах, наприклад Facebook, MySpace, Flickr або Digg. Є можливість вставляти код програвача до блогів і взагалі будь-які інші проекти.

3. Також Vimeo чудове місце, щоб спілкуватися з іншими людьми, можна підписатися на оновлення відео кожного з них. Спілкуватися з друзями, коментувати відео інших, об'єднуватися в співтовариства.

4. У Vimeo є каталог всіх відео, які розбиті по категоріях, є також групи, канали, на які можна підписуватися. Слід зауважити, що в онлайн відео сервісі Vimeo є 2 типи акаунтів, безкоштовний дозволяє:

  • Завантажувати 500MB відео кожну тиждень.
  • Скачувати файли.
  • Створювати групи та канали.
  • Завантажувати HD відео.
  • Розміщувати відео на інших ресурсах.
  • Контролювати налаштування приватності.

Автоматичне додавання відео на відеохостинг Vimeo за допомогою API (PHP)

Для автоматизації вивантаження відео (а також отримання інформації про вже вивантажене) на Vimeo потрібно використовувати їх API . Кожному бажаючому видається спеціальний “ключ розробника” . З цим ключем порграма (скрипт) буде звертатись до усіх методів API. Один розробник може мати декілька програм (скриптів) для роботи з API. Кожній програмі видається, для її роботи, ключ (токен) і пароль доступу до функцій Vimeo. Під час першого підключення до Vimeo, відкривається спеціальна сторінка де вас перепитують чи справді Ви дозволяєте програмі працювати від Вашого імені і виконувати різні зміни (додавання, редагування відео тощо). Якщо Ви не проти, то порграмі буде присвоєно особистий ключ (токен) і пароль, яким вона може користуватись пізніше.

Практика

PHP-бібліотека для роботи з Vimeo API (Advanced API). Завантажити PHP-бібліотеку для роботи з Vimeo можна з офіційного репозиторію розробників Vimeo: http://github.com/vimeo/vimeo-php-lib. В архіві буде декілька файлів найважливіші з яких:

  • index.php — сторінка для створення і перегляду токена доступу
  • vimeo.php — сама бібліотека для роботи з Vimeo API
  • upload.php — тестовий скрипт для вивантаження відео

Ключ і пароль API

Ключ і пароль API для розробника можна вільно отримати на сторінці користувача Vimeo:http://vimeo.com/api/applications. Якщо жодних записів там немає, то треба створити їх, для свого скрипта. У відповідних полях треба вказати адресу скрипта, який проситиме дані API-авторизації В результаті нам буде присвоєно ключ і пароль розробника. Ці дані вписуються в файл vimeo/api/index.php: $vimeo = new phpVimeo('API-key', 'API-secret');

Отримання токену авторизації

Токен авторизації дозволятиме роботу скрипта з даними (відео тощо) користувача Vimeo. Треба зайти, за допомогою веб-оглядача, на сторінку /vimeo/api/index.php, та натиснути посилання ”Click the link to go to Vimeo to authorize your account.” Вас буде скеровано на сторінку авторизації Vimeo “Authorization Requested”. Натиснути “Так, авторизувати цей скрипт”. З цього моменту скрипту присвоюються унікальний ключ (токен) та пароль. Потім Вас перекине на сторінку з скриптом, який отримає від Vimeo усі потрібні дані.


Джерела

http://yura.stryi.com/2010/10/25/vimeo-api-php/

http://www.opechatka.ru/site/vimeo.com/

http://www.web2me.ru/service/video-service/vimeo/