Відмінності між версіями «Перевірка комп'ютера на присутність вірусів та інших шкідливих програм»

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 40: Рядок 40:
 
[[Файл:091613 0841 1.png]]<br>
 
[[Файл:091613 0841 1.png]]<br>
 
[[Файл:091613_0841_2.png‎]]
 
[[Файл:091613_0841_2.png‎]]
 +
'''Як перевірити увесь комп'ютер на віруси'''<br>
 +
<p>Якщо вам необхідно перевірити комп'ютер на віруси в повному об'ємі, то вам не обійтися без використання антивірусів. Для одноразової перевірки комп'ютера на віруси чудово підходять безкоштовні антивірусні сканери Dr.Web CureIt! і Kaspersky Virus Removal Tool.
 +
 +
Для прикладу розглянемо процес перевірки на віруси за допомогою програми Dr.Web CureIt!. Програма Dr.Web CureIt! доступна для скачування на сайті https://www.freedrweb.com/download+cureit+free/. Програма не вимагає установки і відразу готова до роботи.
 +
 +
При запуску програма запропонує вибрати один з режимів роботи : Режим посиленого захисту або звичайний. У режимі посиленого захисту ви не зможете виконувати ніяких дій з комп'ютером доки не завершите перевірку на віруси. Для того, щоб продовжити роботу в режимі посиленого захисту натисніть «ОКИ», для того, щоб перейти в звичайний режим натисніть «Відміна».

Версія за 21:12, 25 грудня 2013

Віруси — головна проблема, з якою стикаються користувачі персонального комп'ютера. Для боротьби з ними розроблена величезна кількість різних програм. Але, далеко не завжди користувачі вважають необхідним потурбуватися про цю проблему завчасно. Не рідко до використання антивірусів прибігають вже тоді, коли комп'ютер заражений. Саме таку ситуацію ми розглянемо в цій статті. Отже, як перевірити комп'ютер на віруси?

Найбільш популярні антивіруси

Перші програми для лікування вірусів з’явилися практично відразу після появи перших комп’ютерних вірусів. Разом із збільшенням кількості шкідливих програм і появою більш складних вірусів, розвивалися і антивіруси. Сучасні антивіруси можуть виявляти десятки тисяч вірусів. Зараз розробкою антивірусів займаються великі компанії з величезним штатом співробітників. До прикладу, в «Лабораторії Касперського» число співробітників перевищує цифру в 1800 чоловік.

Антивірусною програмою (антивірусом) називається програма, основним призначенням якої є виявлення шкідливих програм, видалення їх, лікування заражених (модифікованих) файлів, а також запобігання зараження файлів і ОС.

Практично всі антивіруси однакові за своєю структурою. Зазвичай в основу антивірусних програм входить:

  • Ядро
  • Сканер
  • Монітор активності
  • Модуль оновлення

Методи виявлення вірусів:

Виявлення вірусів зазвичай відбувається або при скануванні файлів для пошуку відомих вірусів, описаних у антивірусної базі, або при виявленні підозрілої поведінки будь-якої з програм. Як правило, ці методи виявлення вірусів реалізовані окремими модулями.

У першому випадку антивірус, скануючи файл, звіряється з антивірусними базами, складеними виробником антивіруса. Якщо якась ділянка коду файлу відповідає коду вірусу описаного в базі, антивірус пропонує виконати наступні дії:

  • Видалити знайдений заражений файл.
  • Заблокувати доступ до цього файлу.
  • Відіслати інфікований файл в карантин (для недопущення подальшого розповсюдження вірусу).
  • Виконати лікування зараженого файлу (спробувати видалити тіло вірусу з файлу).
  • Попросити виконати лікування або видалення після перезапуску системи, якщо в даний момент це неможливо.

У другому випадку антивірус простежує поведінку всіх програм. Якщо програма намагається виконати якесь підозрілу дію – вона блокується. Антивірус інформує користувача про підозрілу поведінку програми.

Такі превентивні методи виявлення вірусів дають можливість протистояти новим вірусам, які ще не описані в антивірусних базах.

Однак, деякі антивіруси дають цьому методу першорядне значення, часом залякуючи і заплутуючи користувача занадто великою кількістю повідомлень про підозрілу поведінку програм.

Для того щоб антивірус був максимально ефективний при виявленні і лікуванні вірусів, він повинен мати можливість своєчасно оновлюватися (зазвичай через Інтернет). Немає сенсу ставити на один комп’ютер кілька антивірусів. Через постійне підвисання це зробить роботу за таким комп’ютером просто неможливою.

На сьогоднішній день існує величезна кількість антивірусних програм. Вони сильно розрізняються і за ціною, і за функціоналом. Є навіть безкоштовні антивіруси з непоганими можливостями.
Перевірка окремого файлу
Найпростіша ситуація — у вас виникли підозри на рахунок одного або декількох файлів. У такому разі краще всього удатися до використання онлайн сервісів для перевірки файлів на віруси. Одним з кращих сервісів такого типу є сайт VirusTotal.com. Він дозволяє перевірити файл на віруси за допомогою десятків різних антивірусів. 091613 0841 1.png
091613 0841 2.png Як перевірити увесь комп'ютер на віруси

Якщо вам необхідно перевірити комп'ютер на віруси в повному об'ємі, то вам не обійтися без використання антивірусів. Для одноразової перевірки комп'ютера на віруси чудово підходять безкоштовні антивірусні сканери Dr.Web CureIt! і Kaspersky Virus Removal Tool. Для прикладу розглянемо процес перевірки на віруси за допомогою програми Dr.Web CureIt!. Програма Dr.Web CureIt! доступна для скачування на сайті https://www.freedrweb.com/download+cureit+free/. Програма не вимагає установки і відразу готова до роботи. При запуску програма запропонує вибрати один з режимів роботи : Режим посиленого захисту або звичайний. У режимі посиленого захисту ви не зможете виконувати ніяких дій з комп'ютером доки не завершите перевірку на віруси. Для того, щоб продовжити роботу в режимі посиленого захисту натисніть «ОКИ», для того, щоб перейти в звичайний режим натисніть «Відміна».