Постійні магніти

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Версія від 12:45, 14 грудня 2011, створена Nazaruk mi (обговореннявнесок) (Створена сторінка: '''Постійні магніти''' Показуємо магніт та компас. Чому відбувається взаємодія? Після вивч…)
(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Постійні магніти Показуємо магніт та компас. Чому відбувається взаємодія? Після вивчення електричних явищ учні полюбляють казати, що магніт має електричний заряд, тому треба розвіяти цю думку реальним експериментом (наприклад, піднести магніт до елеткроскопу і показати відсутність заряду). Висновок такий: щось схоже на електричне поле, але не воно, назвали магнітне поле.

Що таке полюси магніту? Тут також потрібен реальний експеримент. Занурюємо магніт в залізні ошкурки та показуємо, що вони прилипли тільки до певних місць магніту, які і називають полюсами.

Як дослідити магнітне поле? Оскільки воно проявляє себе дією на інші магніти, то в якості приладу використаємо магніт. За напрям магнітного поля приймають північний напрям стрілки. Переміщуючі компас біля магніту можна скласти враження про конфігурацію магнітного поля, але складно. Краще використовувати для цього багато маленьких магнітних стрілочок (наприклад, залізні ошкурки). Включаємо відображення силових ліній магнітного поля і спостерігаємо, що всі разом ці стрілочки розташовані певними лініями які і називають силовими лініями магнітного поля. Малюємо у зошитах конфігурацію магнітного поля постійного магніта, показуємо напрям силових ліній, розв'язуємо задачі на закріплення.