Реальна ймовірність

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Перейти до: навігація, пошук

Автор проекту

Чавалда Марина Олександрівна

Назва проекту

Реальна ймовірність

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Алгебра і початки математичного аналізу (Елементи теорії ймовірностей і математичної статистики).Це між предметний проект, який об’єднує алгебру, інформатику, основи соціології.

Вік учнів, клас

11 клас, 16-18 років

Стислий опис проекту

У 11 класі учні вивчають тему “ Елементи теорії ймовірностей і математичної статистики”. Час вивчення цієї теми – це час, коли учні переповнені власними проблемами: ЗНО, випускні та вступні екзамени, підготовчі курси у вузи і т.д. І тому часто одинадцятикласники несвідомо сприймають вивчення цієї теми. Для уникнення цієї проблеми, я розробила проект : “Реальна ймовірність”. З допомогою цього проекту учні узагальнять, систематизують, зрозуміють знання з теорії ймовірності у ході дослідження звичайних життєвих ситуацій. Учні діляться на 3 групи (за жеребкуванням):«Моніторинги», « «Гральні кубики», «Експерти». Кожна з груп займається дослідженням конкретної проблеми. У ході практичної діяльності учні вчаться розв’язувати задачі на знаходження ймовірності випадкової події, доводять собі, що шанси дуже малі, а виграш є швидше випадковістю, ніж точним розрахунком.

Питання проекту

Ключове питанняЖирний текст

Скільки коштує щастя??

Тематичні питання:

1.Чи часто в житті ми зустрічаємо випадкові події? 2.Чому подія може бути неможливою, достовірною, випадковою? 3.Чи приносить випадковість фортуну? 4.Чи буває випадковість виграшною?

Змістові питання:

1. Які події називають випадковими? Неможливими? Достовірними? 2. Наведіть приклади цих подій. 3. Опишіть поняття «випадкова подія», «ймовірність випадкової події». 4. Для чого нам вміти розв’язувати задачі на знаходження ймовірності випадкової події?

Діяльність вчителя

презентація вчителя