Управління автозапуском

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Версія від 22:15, 26 грудня 2013, створена Panchak am (обговореннявнесок)
(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Автозапуск (англ. autorun) - функція в деяких операційних системах і середовищах, що полягає в автоматичному виконанні певних операцій при виявленні повторно підключеного носія даних або щойно змонтованої файлової системи. Існує декілька способів додавання програм в автозапуск, найпростішим і найлегшим способом є використання утиліти msconfig.


Утиліта системної конфігурації MSConfig.exe


Починаючи з Windows версії 98, Microsoft поставляє утиліту "MSConfig.exe", яка надає зручний інтерфейс для управління файлами, запускається при завантаженні Windows. Вона знаходиться в каталозі установки Windows. Її можна запустити з діалогового вікна "Виконати". У ній немає можливості додавати новий елемент з ім'ям програми або документа для автозапуску, але можна відключати, чи не видаляючи, будь-який пункт який знаходяться в списках. Отже за допомогою утиліти msconfig.exe можна лише видалити програму з автозапуску, проте існують інші способи для того, щоб видалити або додати програму в автозапуск.


Управління автозавантаження з допомогою папки "Автозавантаження"

Цей спосіб є найпростішим для додавання програм в автозавантаження. Комбінацією клавіш Win + R відкриваємо діалогове вікно виконати і вводимо наступний шлях C:\ProgramData \Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup.

Eders.jpg

В результаті в провіднику Windows відкриється папка Автозавантаження.

Avtozav1.jpg

Для того, щоб додати програму в автозапуск достатньо скопіювати її ярлик в відкриту папку або видалити його.

Avtozav.jpg

Щоб зміни вступили в силу потрібно перезавантажити комп'ютер.


Управління автозавантаження з допомогою регістру

Ще одним способом управління автозавантаженням є зміна регістрів. Стандартною утилітою для роботи з регістром Windows є regedit.exe. Для запуску утиліти потрібно запустити діалогове вікно "Виконати" і в стрічці ввести regedit. Запуститься утиліта, яка має наступний вигляд.

Regedi.jpg

За допомогою панелі в якій відображено дерево каталогів

Regedpan.jpg

знаходимо потрібну теку "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion \Run". При виборі даної теки в правій частині відобразиться список, кожен елемент списку відповідає за певну програму яка запускається разом з Windows.

Regedrob.jpg

Для видалення програми достатньо видалити відповідний запис зі списку. Для того щоб додати програму потрібно виконати наступні дії:

  • В меню вибрати Edit->New->String Value. Далі вказуєте потрібне ім'я. Regg.jpg
  • Подвійним кліком на створеному елементі відкриваємо його для редагування Reggs.jpg
  • У діалоговому вікні в полі "Value data" вводимо шлях до потрібної нам програми Googdriv.jpg
  • Перезавантажуємо комп'ютер