Picasa

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Версія від 12:18, 23 грудня 2010, створена Pochynok nv (обговореннявнесок)
(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Що може Picasa?

Тисячі, десятки тисяч фотографій «валяються» у різних папках на комп'ютері.Вони такі цікаві, такі ностальгічні. Раз у раз хочеться згадати те одну подорож, тоінше, друзів, улюблені місця ... А все це в малоразлічімих папках. Що ж робити?Можна закачати з сайту Google програму під назвою Picasa.

Організація

Папки та колекції Головною перевагою Picasa є організація тисяч і тисяч фотографій. Є декілька«шарів»організації. Найпростіший - папка. Це дублювання папки на диску. Прицьому папка отримує необхідні описові атрибути, наприклад, місце зйомки, час.Завдяки останньому атрибуту папки розміщуються на екрані в певному порядку. Ті,хто добре ладить з цими папками, можуть вкладати їх один в одного, утворюючискладні ієрархії.

Можна використовувати і інший спосіб вкладення. Віртуальний. Називається вінколекцією. Будь-яку папку можна вкласти в таку колекцію. Робиться це так самопросто, як і будь-яка функція, парою кліків. Усі папки, зібрані в колекцію, на екрані так і групуються разом, незалежно від того, в яких папках реально перебувають. Асам вид відображення можна вибирати: по папках і колекцій або по вкладенихпапок.

Альбоми

Якщо ж у вас є будь-яка улюблена тема, наприклад, «Море», «Гори» або «Улюблена теща», то можна організувати альбоми з такою назвою. У ці альбоми у відповідності до змісту поміщаєте картинки з папок. При цьому зберігаються вони всі там же в папці. А альбоми становлять собою як би додатковий зріз тих же папок. Наприклад, «гірських» картинок можна наносити мишею в альбом «Гори» з папок «Туреччина», «Німеччина», «Сочі» і т.д.

Зірки За художнім якістю фотографії можуть бути самими різними: трохи краще, гірше.Для того щоб виділити кращі, можна проставляти спеціальні зірочки. Вони потім послужать і для пошуку, і для обміну з сервером.


Підписи Теги (ярлики)

Наступним зрізом є простановка тегів (ярликів). Це можуть бути назви всіх об'єктів, розташованих на фотографії і заслуговують на увагу. Можна, наприклад, перерахувати людей на знімку, предмети. Як і на сайті веб-альбомів, є можливість проставлення тегів імен. Вони ставляться до людей і пов'язані з контактами в адресній книзі.

На додаток до тегам до кожного знімку можна зробити підпис. Вона розташовується під фотографією. По ній також здійснюється пошук. Пера може бути, наприклад, опис події, зображеного на знімку. На саме фото теж можна нанести напис. Але в пошуку вона брати участь не буде.

Для перегляду фотографій в основному списку можна вибирати кілька можливостей, в тому числі перегляд з підписами або перегляд з тегами.

Назви файлів

Слід додати, що і сама назва файлу фотографії бере участь в пошуку. Так що і йому можна надавати смислове значення.

Як поділитися зі світом?

Однією з цікавих і зручних можливостей є використання Picasa для розміщення картинок на сайті. Одним кліком альбом або папка на комп'ютері опиняється в Інтернеті, на сайті веб-альбомів Picasa або в блозі.

При цьому є різні варіанти відправлення. Можна просто відіслати конкретне фото в конкретну папку, що вже існує на сервері. Можна встановити синхронізацію папок на комп'ютері та в Мережі. Усі зроблені в подальшому зміни автоматично потрапляють в Інтернет.

Розмірами закачуваних фотографій можна керувати як з допомогою загальних настройок, так і безпосередньо при відправленні. Це дозволяє як відправляти повнорозмірні фото при наявності широкосмугового доступу, так і ділитися з друзями невеликими копіями.

Якщо в альбомі відзначені зірочкою найкращі картинки, то синхронізація виконується тільки для них. Це дозволяє управляти передачею інформації. При необхідності синхронізація може бути зовсім відключена.

Для того щоб синхронізація проходила успішно, необхідно дотримуватися деякі заходи. Запустивши локальну версію менеджера, необхідно «Увійти до веб-альбоми». А закінчуючи роботу, потрібно здійснити «Вихід». Інакше може зіпсуватися база даних. Всі функції з доступу до альбомів в Мережі перебувають на екрані справа вгорі.

Можна будь-які набори фотографій відправляти поштою. Робиться це за допомогою великої кнопки розташованої внизу інтерфейсу. Там же розташовується і велика кнопка відправки картинки в свій блог.

Редагування

Picasa на комп'ютері допомагає редагувати одним-двома кліками і яскравість, і кольоровість, і кадрування, і багато-багато іншого. Наприклад, є такий спецефект як затемнення (розмивання) країв фотографії з утворенням смислового фокуса в потрібному місці. Такі спецприйоми дозволять зробити з банальної фотографії шедевр.

При цьому режим перегляду фотографій в папках дозволяє одним поглядом оцінювати якість картинок і правити необхідне, у тому числі «пачками». При цьому в будь-який момент можна повернути колишній вигляд фотографії, так як не відбувається перезапису самого файлу, всі зміни зберігаються в базі даних. Для того щоб отримати файл з виправленнями, необхідно скористатися будь-якою функцією: експорту, відправлення або синхронізації з веб-альбомами.

На сайті веб-альбомів теж можна редагувати закачані фотографії. Вхід в редагування фотографій здійснюється через зовнішній сервіс Picnik.com.

Як отримати віддачу від світу?

На сайті веб-альбомів можна давати доступ до цих альбомами певним особам, з правом додавання матеріалів або без. Можна відкривати альбоми для всіх або для окремих груп користувачів. При цьому користувачі можуть правити теги, в тому числі географічні. Можуть проставляти або змінювати підписи під картинками. За допомогою функції Picasa «Оновити статус в Інтернеті» ці зміни потрапляють на комп'ютер. Так можна отримати інформацію за змістом картинок, яка відома комусь іншому.

Однією з цікавих функцій є можливість колективного поповнення альбому в Інтернеті. Для всіх бажаючих може бути створений «секретний» адреса електронної пошти, на який висилаються картинки. У темі зазначається назва папки, куди необхідно завантажити фотографії. Якщо тема порожня, то картинки потрапляють в спеціально зарезервовану для цього папку. Після такого заповнення папки можна синхронізувати її з комп'ютером. Додаткові фотографії потраплять на своє місце.

Цю ж можливість можна використовувати для відправки фотографій з мобільного телефону.

Що ще може Picasa?

На додаток до всього перерахованого можна робити фільми зі слайдів і завантажувати на сервер ці фільми. Можна робити скріншоти (вони поміщаються автоматично у відповідну папку) і створювати інструкції по роботі з програмами.Можна робити резервні копії, як на знімних дисках, так і на жорсткому диску. Можна прив'язувати фотографії до карти. Можна відправляти фотографію відразу в свій блог. Можна на свій сайт поміщати фотографії, слайд-шоу або відео. Можна створити подарунковий CD. Більшість цих функцій робиться одним-двома кліками.

Основний недолік фото-менеджера Picasa - його база даних. Вона знаходиться в простих текстових файлах. А вони схильні до псування в результаті неправильного завершення програми, зависання комп'ютера або кидка напруги в електромережі.У результаті може знадобитися окрема процедура відновлення бази даних. Вона детально описана в системі допомоги.

Сервіс Picasa постійно оновлюється, вдосконалюється і поповнюється новими функціями. Будемо сподіватися, що вони будуть нас радувати, як і раніше.

Більше нам всім картинок, хороших і різних!